Trenér Jan Boháček byl z výsledku smutný. Tým měl kromě břevna Janečka i další šance jak náskok pojistit, ale neuspěl a v závěru doplatil na fyzičku, kterou mají jeho protivníci lepší. Jejich domovský stadion ve Slaném se dlouho rekonstruoval, v Kladně pak byla k dispozici omezeně jen druhá plocha. „Bohužel se projevuje, že jsme v létě neměli pořádně kde trénovat a také nyní to není ideální, protože jsme amatéři a trénujeme dvakrát týdně, zatímco naši soupeři často každý den,“ říká bývalý extraligový obránce.

Na druhou stranu je rád, že jeho mužstvo ukázalo i proti elitním celkům Kobry a předtím Tábora, že s nimi je schopné sehrát dobré partie. „Jasně, Kobra byla lepší a náskok jsme drželi i proto, že jim puky dlouho přeskakovaly čepele a skvěle chytal brankář Pánek. Ale bylo vidět, že hrát můžeme. Uvidíme teď o víkendu Příbram, to je další hodně silný protivník,“ říká Boháček, který má i citelné absence v sestavě.

Šikovného Japonce Juju Okegawu mu zranili v Chomutově už v přípravě a výborného bruslaře Vince Kesziho potkala před měsícem velká nepříjemnost – plicní embolie. Podobně jako fotbalista Sparty Ladislav Krejčí skončil s velmi vážnou diagnózou v nemocnici.

Řisutům tak v těžké sezoně už sotva pomůže, hlavní je, aby se uzdravil. Tým si musí pomoci se současným kádrem, který pod sebe musí dostat aspoň jedno mužstvo, aby nezahučel do baráže. Zatím se drží aspoň nad Pískem. „To je hlavní cíl, dostat pod sebe aspoň jedno mužstvo. Nicméně je jasné, že chceme koukat i trochu výš a zahrát si play off. Ztráta ještě není tak veliká, ale je pochopitelně škoda, když ztratíme dvakrát po sobě zápasy, kde vedeme o dvě branky. Mohli jsme mít nějaký polštář i na ten Písek,“ dodal Jan Boháček.