Sto třicet devět minut trvalo, než se kladenští fanoušci mohli zaradovat ze vstřelené branky. Povedlo se to ve 20. minutě Jiřímu Kuchlerovi, který dokončil akci Melky, poslal Kladno do vedení a zároveň zlikvidoval sérii brněnského gólmanského mága Hoviho, jenž neinkasoval celých 194 minut! Branku dal ale možná už Melka. „Možné to je, vypadalo to tak. Ale ve finále je to jedno,“ shodli se oba aktéři.

Už předtím domácí bez nejproduktivnějšího hráče Tomana (je zraněný a jeho návrat zatím specifikován nebyl) nabídli divákům trochu lepší podívanou než v předešlých duelech. V 6. vteřině ujížděl Treille sám na Hoviho, obrovskou šanci po Luňákově přihrávce zazdil i Eberle. na druhé straně Houdek rozezvučel tyčku.

Jak první třetina dobře pro domácí skončila, tak skvěle začala i druhá. Po téměř kanadské akci mladíků došťoural kotouč za záda Hoviho Stieler, a byť se Moravané zlobili na hlavního Šíra, ten branku na 2:0 uznal. „Padla po pískání,“ domníval se trenér Brna Vladimír Jeřábek.

Důležitý okamžik přišel v polovině duelu, kdy se na Cikánka řítil osamocený Jak. Svoboda, jenže gólman Kladna jeho blafák lapil stejně jako šanci Dopity. Přesto ale Kometa snížila. Po hrubici domácí obrany ujížděl sál na Cikánka Hruška a blafákem mu nedal naději. „Ale hrát jen chvíli tady bylo málo. Domácí lépe bruslili, my měli v nohách těžký duel v Plzni,“ dodal Jeřábek. Asistent kouče Kladna Petr Kasík minelu rád neviděl, ale nezveličoval ji. „Mužstvo hrálo sebevědomě, proto jsme nepanikařili.“

Vzrušení v úvodu třetího dějství obstaral ostrý zákrok brněnského Stehlíka na Pateru, který rozhodčí ocenili pěti minutami a trestem do konce utkání, domácí pak potrestali hrdinou mače Melkou, jenž dorazil ránu Kuchlera.

Definitivně Buldoky uklidnilo další využití brněnské hrubky, kterou po parádní kombinaci ztrestali Šmach, Látal i zakončující Kuchler. „Po posledních zápasech nám vedení pohrozilo, takže jsme začali makat. Všichni tady chceme zůstat, ale uvidíme příští zápas, jedna výhra nám nestačí," dodal Melka.

Kladno – Brno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Branky: 20. Kuchler (Melka, Látal), 23. Stieler (Eberle, Melka). 42. Melka (Kuchler, Šmach), 48. Kuchler (Látal, Šmach) - 35. Hruška (Mojžíš, Kvapil). Rozhodčí: Mikola, Šír – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:5, navíc Stehlík (B) na 5+DKU. Využití: 1:0. Diváků: 2354.
Muž zápasu: Melka.

Kladno: Cikánek - Kameš, Drtina, Mrázek, Piskáček, Procházka, Šmach - Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Eberle, Stieler, Luňák.

Brno: Hovi – Richter, Houdek, Protivný, Zubíček, Mojžíš, Malec, Stehlík - Hruška, Kvapil, Erat - Brabenec, Hubáček, Balej - Veselý, Huml, Pospíšil - Jakub Svoboda, Dopita, Dlouhý.