Ve Varech jste se dostali rychle do vedení. Bylo taktikou na ne, jak se říká, vletět?
Čekali jsme spíš, že Vary vletí na nás a my chtěli úvod hlavně přežít. Povedlo se nám ale dokonce jít do vedení. Bohužel jsme ho ale nedokázali potvrdit a odskočit na 2:0. A pak dostaneme blbě gól. To je pak špatné.

Vyrovnání bylo o to horší, že přišlo ve vlastní přesilovce…
Když to shrnu, dostáváme pořád takové góly. Během sezony se nám nestávalo, že inkasujeme během naší přesilovky. Už v utkání s Litvínovem jsme dostali gól v šesti. Teď pro změnu v naší přesilovce. Jsou to takové pitomé góly, kdy kolikrát necháme hráče zbytečně před bránou a jsou z toho nebezpečné dorážky. Nevím, jestli je to z přemíry snahy či nešikovnosti. Každopádně nás to mrzí.

Body přesto tak daleko nebyly, že? Za stavu 2:1 tam zazvonila opakovaně tyč za brankářem Novotným.
Kromě utkání s Jihlavou byla všechna utkání vyrovnaná. Ale koncovka je prostě problém. Kéž by se nám v ní dařilo lépe. Ale myslím, že problémy s ní začaly už během play-off. Bohužel teď je každý gól důležitý a nám se nedaří skórovat.

Koncovka je velkým tématem posledních zápasů…
My hrajeme pořád stejně, snažíme se do brány chodit, ale přesto se nemůžeme trefit. Je to škoda. Na druhou stranu to musíme brát jako zkušenost a ne být z toho nervózní.

Vary jste potkali dvakrát v rychlém sledu. Jaký byl v utkáních rozdíl?
Doma se nám zápas vyvedl lépe, ale ani dnes jsme nehráli špatně. Zase se musím vrátit k té koncovce.

Jak velký vliv na hru má hřiště, které je zde podstatně větší?
Samozřejmě v tom je znatelný rozdíl. Na malém hřišti máme mnohem méně času, hra je rychlejší. Ale my musíme hrát pořád stejně, ať už je to na velkém či malém hřišti.

Jan ŠEJHL