„Teď se nám to komentuje vesele, s úsměvem, šest jedna to ale klidně mohlo být po dvou třetinách. Pak to najednou šlo a začali jsme dávat krásné góly. Chtěli jsme potvrdit vítězství z Klášterce, a to se podařilo," řekl nakonec spokojený kouč vítězů Jan Novotný.

Buldoci se poprvé prosadili až ve 25. minutě Křepelkou. Do konce prostřední části scházely 1,4 vteřiny, když hosté v přesilovce Mulačem vyrovnali. Smůlu měl bek Sedláček, jenž bránil bez zlomené hole. Předtím se však  dobře vedl ve rvačce se Šulcem.

V nástupu do poslední třetiny chyboval za svoji brankou gólman hostů Nedvídek a tento kiks vzápětí z rohu kluziště  potrestal Hlusička. Jeho třetí gól v sezoně byl nakonec vítězný. Co ho to stálo? „Nic. Platí se jej za hattrick. Vítězný je zadarmo," smál se po utkání.

Druhý útok byl po posledních zápasech terčem kritiky trenérů. „Trošku jsme to slízli. Snad jsme na ni dnes odpověděli a od teď už to mohlo být lepší," doufal.

Byť se Buldokům dlouho nedařilo v koncovce, věřil, že to přijde. „Jinak jsme hráli dobře a bylo otázkou času, kdy nám to tam začne padat. Dnes jsem věřil, že se to zlomí," tvrdil Michal Hlusička.

Zlom přišel až v polovině poslední části, kdy Krpata bleskově využil přesilovku. Pak už uvolnění Buldoci koncertovali. Třetinu vyhráli 5:0.

Severočeši mají po středeční válce s Milevskem pět hráčů mimo hru a přijeli jen s dvěma rodilými obránci.

Jejich kormidelník Jiří Kubsch mínil, že ani to jeho svěřence neomlouvá. „Myslím, že pět gólů za třetinu dostat nemůžeme," prohlásil.

Se Severočechy  to vypadalo nadějně do 50. minuty. „Pak už nás domácí přehráli. Dali dvě rychlé branky, a to nás zlomilo. Potvrdili, že patří do špičky. Hráli výborně dopředu ale dostat šest gólů je pro nás kruté," řekl Kubsch.