Duel týmů, které minulý týden sešvihal třinecký proutek (Kladno inkasovalo šestku, Brno dokonce desítku) vypadal dlouho jasně. Kometa jako téměř vždy proti Kladnu vsadila na drtivý úvod a po pár vteřinách a teči J. Hrušky vedla 1:0. Do první pauzy se trefil ještě Němec, a když v polovině duelu Novotný dával na 3:0, vypadalo to na pořádnou nálož do sítě Cikánka.

Nic takového se ale nestalo. Kladenský Lukáč s pomocí nešťastné teče beka Kováčika brzy uvedl Rytíři na kolbiště, po dalším ubráněném (dokonce dvojnásobném) oslabení pak ujel Rudovský a snížil bombou z úhlu už na rozdíl jediné trefy.

Středočeši pak dosáhli i na vyrovnání, které obstaral v posledním dějství M. Hořava po parádní přihrávce Bajarunse a v tu chvíli už hráli s Brnem úplně vyrovnanou partii, v níž měly šance rozhodnout obě strany. Rozkurážený Lukáč se dokonce porval s Káňou. 

Prodloužení začalo nešťastně pro brněnského gólmana Čiliaka, kterého kvůli zranění nohy musel vystřídat Jiří Trvaj.

Když už zápas směřoval k samostatným nájezdům, propálil Cikánka z opakovaného pokusu obránce Michal Kempný.

Ohlasy trenérů: 

Martin Pešout (Brno): „Zápas bych rozdělil na dvě poloviny. V té první jsme jasně dominovali. Chtěli jsme odčinit prohru v Třinci, což se nám dařilo. Kromě tří vstřelených branek jsme měli ještě další možnosti ke skórování. V té době se utkání zlomilo, protože brankář Cikánek ve druhé třetině chytil naše čtyři vyložené příležitostí. My jsme naopak dvakrát v jasné šanci přehodili branku. Za to jsme byli potrestáni dvěma slepenými brankami. Jeden gól byl zcela vlastní, když si puk srazil do sítě náš obránce, druhý jsme dostali při naší přesilovce. Ve třetí třetině jsme pokračovali v zahazování šancí a z brejku inkasovali vyrovnávací gól. Byli jsme rádi, že jsme se ve vyhroceném závěru ubránili přesilovkám Kladna a v posledním domácím utkání základní části jsme se rozloučili vítězstvím."

Jiří Čelanský (Kladno): „Chtěli jsme utkání odehrát aktivně. Trošičku nás srazily vstupy do jednotlivých třetin, kdy jsme byli až moc pasivní. Ale vrátili jsme se do zápasu za stavu 0:3, což si hodně ceníme. Důležité pro vývoj bylo, že jsme se ve druhé třetině ubránili při více než minutovém oslabení ve třech. A vzápětí jsme dali kontaktní gól v oslabení. Tento okamžik tým výrazně nakopl. Podařilo se nám vyrovnat. V závěru už to bylo o tom, kdo vstřelí rozhodující branku. Podařilo se to Brnu."

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. J. Hruška (Jan Hanzlík, V. Němec), 18. V. Němec (Kováčik, Kempný), 28. Š. Novotný (Burian, Kováčik), 65. Kempný – 29. Lukáč (Eberle). 33. Rudovský (Eberle, Lukáč), 47. M. Hořava (Bajaruns, Rudovský). Rozhodčí: Hribik, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6917

Brno: Čiliak (61. Trvaj) – Dlapa, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Š. Novotný, Koreis, Burian – Vondráček, P. Mrázek, Raška. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Kladno: Cikánek – David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava – Rudovský, Zagrapan, Kuchler – Tenkrát, Havlíček, M. Hořava – Dalecký, Lukáč, Eberle – Strnad, Bajaruns, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.