Rytíři sice při první střídání naprosto nestíhali kombinaci Roubíkova útoku a kat Tůma poslal Ústí do vedení, ale gól Kladnu paradoxně pomohl. Stach už na konci 2. minuty srovnal, jeho tým následně ubránil oslabení tři na pět. Pak dokonce Lukáč v oslabení skóroval, ale zasáhl hlavu Soukupa a sudí branku k velké nevoli fanoušků neuznal. Gól však dal po objížďce brány Skuhravý a hosté byli nakonec rádi, že třetina skončila jen 2:1.

Druhé dějství zápas zlomilo. Domácí uklidnila třetí lajna bojovníků brankou Pituleho, po chvíli pak rozzářil tribuny Procházka průnikem a zakončením ála Jágr. A z tribun se po letech ozývalo Mááártin Procházka!

Pak ale byli současně vyloučeni Stach i Kindl a Roubík dlouhatánskou výhodu pět na tři využil (se štěstím). Vůbec je s podivem, že Ústí hrálo pět na tři celkem třikrát v zápase. Na jiných stadionech v republice nevídaný jev.

Kladenští byli ale tentokrát o dost lepším týmem a tři vteřiny před koncem druhého dějství Kindl sice drsně přetáhl střídání, ale zaslouženě pálil na 5:2.

Když hned v úvodu třetího dějství využil Procházka hrubice Roubíka k šestému gólu ze sóla, bylo hotovo, i když dál bylo nač koukat. Zase ústecká přesilovka pět na tři, také branka Brože. A třeba i velká snaha smolaře Bílka, jehož v závěrečné šanci skvěle vychytal Soukup.

„Věděli jsme, že musíme, že když prohrajeme, je konec. Měli jsme dobrou morálku, kluci do toho dali maximum. Škoda zbytečných vyloučení, ale celkově to bylo lepší než ve druhém zápase v Ústí," řekl po duelu pro televizi Sport 5 kouč Rytířů Jindřich Lidický.

Jeho protuějšek Miroslav Mach byl poměrně stručný. "Sice jsme dali brzy gól, ale pak jsme hned dostali - naše klasika. A už jsme se vezli," mrzelo ho, ale velkou vědu z toho nedělal. "Jedeme dál, pořád vedeme 3:2 a sérii si užíváme."

Oba trenéři se shodli na tom, že rozhodčí nepískali zrovna ideálně. "Chci to říci slušně, pískali špatně. Náš hráč má otřes mozku a teče mu krev a on to prý neviděl. Ale to si nestěžuju, špatně pískali na obě strany. Řídit by to měli rozhodčí z extraligy," mínil Mach. 

Jindřich Lidický zase trefně poznamenal, že aby hrál domácí tým v play-off třikrát za zápas tři na pět, to v republice neuvidíte. "Některé fauly děláme zbytečné, ale někdy mi připadne, že bychom ani nesměli na led, abychom neměli osm deset vyloučených."

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy – 5. zápasy:

Kladno – Ústí nad Labem 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Branky: 32. a 41. Procházka, 2. Stach, 17. Skuhravý, 31. Pitule, 40. D. Kindl – 1. D. Tůma, 38. Roubík, 52. Brož. Rozhodčí: Přikryl, Kika – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 3268. Stav série: 2:3.