Kladenská jednička, která od pondělí leží s nachlazením a na tréninku by se měla objevit v pátek, dlouho nevěděla proč si Zlín podal podnět DK. "Všichni mě ze začátku bombardovali a já nevěděl o co jde. Až v sobotu jsem se podíval na záznam. Bylo vidět, že v prodloužení k posunutí branky opravdu došlo, ale bylo to v zápalu boje, ne úmyslně," tvrdil Kopřiva.

S tím souhlasil i kladenský asistent Petr Kasík."Prohlíželi jsme si video a Kopřiva bránu posunul. Ale říci jasně, že úmyslně, to bych si netroufl. Zády nijak bránu nenadzvedl, navíc rozhodčí stále vedle něj a musel by vše vidět,tvrdí Petr Kasík.

Disciplinárka sice dospěla k názoru, že Kopřiva branku posunul úmyslně, pravidla však říkají, že takový prohřešek se trestá menším trestem, případně trestným střílením, což rozhodčí neučinili.

Zároveň se rozhodně ohradila proti zlínskému srovnávání Kopřivova prohřešku s třízápasovým trestem pro někdejšího brankáře zlínského klubu Igora Murína v sezoně 2005/06, jenž podobný kousek předvedl v Plzni. „Tehdejší herní situace byla naprosto jiná a Murín byl potrestán za hrubé nesportovní chování,“ napsal ředitel APK LH Stanislav Šulc v disciplinárním rozhodnutí.

Vedení zlínského klubu je šalamounským rozhodnutím DK rozladěno, odvolávat se však nebude. „O výsledku rozhodnutí komise jsem byl informován již na středečním zasedání panem Šulcem, které sice respektujeme, ale nesouhlasíme s ním,“ prohlásil rozhodně generální manažer PSG Zlín Miroslav Michalovský.

„Podle nás se jedná o stejný prohřešek, jako v případě Murína pouze s tím rozdílem, že při Kopřivově úmyslném posunutí nepadl gól do posunuté brány. Svým způsobem je rozhodnutí komise nebezpečný precedens,“ připustil Michalovský.

Jiří NAGY, Rudolf MUZIKA, Martin BŘENĚK