Adept reprezentačního dresu zdůraznil, že hlavním cílem bylo neriskovat. „Hlavně jsme museli dobře bránit, i když je pravda, že hlavně ve druhé třetině jsme tam měli nějaké šance. Pak jsme i vedli, jenže následně jsme si špatně rozebrali hráče a opět inkasovali. V prodloužení jsme bohužel faulovali a to se moc špatně brání. Navíc oni ten gól potřebovali dát víc a nakonec ho i z dorážky dali,“ komentoval brankář závěr duelu, kdy inkasoval podruhé z hole Jaroslava Svobody.

O tom, že výsledek pomohl oběma celkům a dalo se to předpokládat, se ale bavit nechtěl. Zvlášť o tom, že sázkové kanceláře zápas předčasně stáhly ze své nabídky. „To jsme typicky v České republice. Když o něco jde, začne se dělat takováhle panika. Já jsem tedy o ničem nevěděl a ani kluci v kabině nic neříkali. Nechci to dál komentovat, to je typicky česká vlastnost,“ mračil se.

Co se týče celého play-out, nejhůř bylo Kopřivovi i týmu hned na začátku, když se Boleslav dotáhla na rozdíl pěti bodů. Pak ale Kladno vyhrálo tři domácí duely. „Bylo to dost psychicky náročné a tohle nás uklidnilo. Rázem jsme měli náskok dvanácti bodů a řekl bych, že to bylo nejdůležitější spolu s našimi dvěma výhrami v prodloužení v Boleslavi. Přesně tohle nás nakoplo k záchraně,“ lebedil si Kopřiva, zároveň však odmítl, že by ji tým nějak slavil.

„Spíše si dáme nějaké pivo, to ano. Ale důvod k oslavě není, záchrana byla vlastně povinnost. Chtěli jsme alespoň předkolo a po něm čtvrtfinále, to jsme nedokázali,“ litoval.

Nechtěl předjímat ani budoucnost. Tedy tu nejbližší (jestli se dostane do konečné nominace reprezentace ČR), ani tu další (pokračování v kladenském dresu. „Nechci nic předjímat. Teď musíme důstojně dohrát nejbližší dva zápasy play-out,“ s úsměvem se drbal za uchem.

Odpověděl i na to, proč Kladno není v play-off, kde ho nejvíc tlačí bota. „Tady hrála spousta mladých hráčů a play-out právě jim dalo možná víc, než by se stalo v předkole. Vždyť my hráli na čtyři lajny i nejvypjatější utkání třeba v Boleslavi a oni dokázali skórovat. Mančaft má proto podle mě do budoucna perspektivu,“ uzavřel Miroslav Kopřiva, který by se v pondělí podle všeho měl zapojit do soustředění reprezentace ČR před nadcházejícím MS ve Švýcarsku.