„Měl jsme od trenérů čtyři dny volna, protože brzy zahajujeme přípravu s národním týmem. Byl jsme rád, že to s termínem tak dobře vyšlo,“ pochvalovala si opora extraligového celku. Jako gólman se na každé utkání pečlivě připravuje a před plesem to nebylo jiné.

Dokonce zjistil, že se stal vítězem ankety. „Když mě zvali, tak jsme to z nich vypáčil, abych nebyl překvapený a zvládl to,“ se smíchem prohlásil borec, jenž vládne brankovišti. Jak ale přiznal, na parketu to není ono. „S přítelkyní Kristýnou jsme jen jednou tančili ploužák, pěkně uprostřed všech lidí, aby nebylo vidět, jaké jsem poleno,“ uvedl s upřímnosti sobě vlastní.

Také neváhal prozradit, čím zapíjel úspěch, který ho v silné konkurenci moc hřál. „Bylo tam nějaké pivo, víno i panáčky. Šli jsem pak ještě na diskotéku a domů se vrátil před šestou.“ Jednou za čas si vyčistit hlavu je dobré, zejména u brankáře, jehož pozice je psychicky nejnáročnější.

Titul Sportovec Kladenska 2008 přispěl k tomu, že Kopřiva považuje stále probíhající sezonu za svoji dosud nejúspěšnější, byť se Buldoci neprobojovali ani do předkola play-off. „To je zatím jediná kaňka,“ přiznal ´Kopr´, jenž počítá, že ocenění neujde pozornosti týmového pokladníka Aleše Pavlase.

„Určitě mi to zpeněží, nepřichází vůbec v úvahu, aby mu to uniklo,“ tvrdil král sportovců Kladenska, jenž by nebyl proti, kdyby se dobře umístil i za letošní rok. Na plesu prý byla nádherná atmosféra.