Oficiální podnět k dodatečnému disciplinárnímu řízení, které se týká zápasu mezi PSG Zlín a HC GEUS OKNA Kladno hraného 8. prosince, podalo vedení zlínského klubu. Podnět se týká úmyslného posunutí brankové konstrukce gólmanem Kladna Miroslavem Kopřivou při hře 4 na 3 v 16. vteřině prodloužení.

"Jedná se o téměř totožný případ, za který byl v minulosti náš brankář Igor Murín celostátně pranýřován ve všech médiích. Zajímá nás, jestli gólman Kladna Miroslav Kopřiva najde stejnou porci odvahy jako Igor Murín a přizná se ke svému, dle našeho mínění, neodiskutovatelně úmyslnému posunutí branky," uvedl generální manažer PSG Zlín Miroslav Michalovský.

Podaný podnět poukazuje také na to, že si situace nevšimli rozhodčí. "Rozhodčí tuto situaci nepostřehli, ale vzhledem k tomu, že se hra v momentu posunutí brankové konstrukce brankářem Kopřivou nenacházela v bezprostřední blízkosti branky, tak tuto skutečnost lze tolerovat. Toto ovšem neplatí pro nesportovní chování brankáře Miroslava Kopřivy, ke kterému zcela jednoznačně došlo. Jen pro doplnění uvádíme, že takřka stejný případ byl v minulosti v případě brankáře Igora Murína řešen velmi razantně," píše PSG Zlín v podnětu.

Kladno tak nakonec může paradoxnědojít k naplnění pořekadla Za dobrotu – na žebrotu! Zlínu totiž vyšlo vstříc, aby se zápas nehrál mezi vánočními svátky (27. prosince). Berani totiž budou postrádat právě brankáře – Jakub Sedláček pojede z dvacítkou na MS juniorů.

Zatímco třeba Plzeň se podle informací Deníku naZlín vykašlala a zápas mu nepřehodila, Kladno to udělalo a teď třeba právě ono přijde o brankáře.

"Ani mi to neříkejte, Zlín jsou opravdu sr… Na tu situaci se ještě podívám, koukal jsem jen na góly. my jim vyjdeme vstříc a oni tohle. Měli jsme tam vyhrát za tři body a žádné prodloužení by nebylo. O to víc mě mrzí to naše špatné střídání," ulevil si naštvaný trenér Kladna Zdeněk Müller.