Ti však za nároďák zatím chytat nemohou kvůli povinnostem v play–off, a tak v Třebíči a Havlíčkově Brodě naskočil Kopřiva. V prvním utkání inkasoval jen dva góly, ve druhém dokonce jediný. „Bylo to osm minut před koncem z dorážky, ale čistého konta absolutně nelituji. Hlavně že se vyhrálo a že jsme hráli podle mě výborný hokej,“ těšilo kladenského mladíka, jenž nezapomněl ani svůj pověstný rituál a po skončení obou duelů si vyskočil na svou klec. „Tohle neměním, je to můj rituál,“ cukají mu koutky.

Kopřiva se se vrátil před Vánoci ze zámořského angažmá a jeho hvězda rychle vylétla nahoru. „Že dostanu v Kladně příležitost, v to jsem věřil. Ale ne, že bude taková, to ne. A o reprezentaci se mi ani nezdálo. Na druhou stranu bylo vždy mým snem se do ní někdy dostat,“ vypráví.

Šanci měl už před pěti roky, kdy bojoval o nominaci na MS dvacítek shodou okolností také v Kanadě, avšak tehdy neuspěl. „Tehdy to bylo také v Havlíčkově Brodě, tak se snad nebude situace opakovat,“ usmívá se. Dodává, že atmosféra na obou stadionech byla fantastická. „Jak v Třebíči tak v Brodě nás to překvapilo. Tolik dováků jsme nečekali. Ale je moc dobře, že přišli, vždyť pro ně se hokej hraje,“ děkoval publiku.

Za své výkony si vysloužil pozvánku na další akci, dvě utkání ve Švýcarsku. Tam se podělí o šanci asi s Markem Pincem. „V neděli máme sraz, v pondělí odlétáme. Věřím, že se do brány ještě dostanu,“ uzavřel Kopřiva.