Ti vyhráli i svůj druhý domácí zápas poměrem 5:2, a pokud uspějí i v pondělí (3. března) ve Slaném (18.00), bude to pro Buldoky znamenat konec sezony. Úspěch je naopak pošle na led soupeře ještě ve středu.

Úvodní duel série neměl slavnostní atmosféru. Pořadatelé ji připravili až na sobotu, kdy si celá hala vyslechla zpívanou státní hymnu.

„Asi to bylo tím, že byl víkend. Přišlo víc lidí a také atmosféra byla lepší. Bylo to důstojnější," mínil útočník Řisut Tomáš Kos.
Zápas sledovalo 950 platících diváků, kteří viděli vedení hostů, jež v přesilové hře zařídil Záleský.

„Prvních patnáct minut jsme hráli velmi dobře, bohužel po našich individuálních chybách jsme dostali dva slepené góly a my když inkasujeme, začneme hrát úplně jinak," povzdechl si centr první lajny.

Jeho tým obdržel na přelomu první a druhé třetiny během necelých pěti minut čtyři branky a tím bylo po utkání. Řisuty v jeho polovině snížily právě Kosem na 4:2 a bylo to v dvojnásobné početní výhodě.

„Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsme dokázali přesilovku pět na tři využít," přiznal autor střely od modré, která prý byla z kategorie letušek, čili žádná morda.

Trenér Jan Novotný vymyslel speciální komando. V pozici beků byli útočníci Kos, Vlček, další forwardi Landa, Vyšín operovali na stranách a clonění před brankářem měl na triku obránce Kašák!

Po čtvrtém gólu dobrovolně opustil řisutské brankoviště gólman Knap, jehož nahradila trojka Štěpánek.
Odchovanec Kralup se udržoval v herním rytmu v týmu Benešova a za Buldoky odchytal jen pár minut v Táboře.

„Moc ho neznám. Na to, že to byl jeho první zápas v play-off za nás, podal kvalitní výkon," mínil Kos, jehož tým se musí ve vyřazovacích bojích vyrovnávat s absencí zraněné jedničky Schwambergera.

V pondělí budou mít Řisuty nůž na krku. „Uvidíme. Nemáme co ztratit. Nebyli jsme favority série a určitě se budeme snažit vrátit ještě jednou do Vrchlabí," uzavřel střední útočník Buldoků.