Po dvou porážkách hostí Buldoci v sobotu Jindřichův Hradec, který v minulém kole prohrál v Písku 0:11. „Musí to být jasná výhra, tedy měla by být," prohlásil Kos s vědomím, že další ztráta by byla nepříjemná.

Jeho tým je oproti loňsku silně obměněný a doplněný byl mladičkými hráči z juniorských soutěží. „Rychlost a chuť do hokeje na nich jsou vidět, schází jim ale taktické myšlení. V druhé lize nejde všechno ulítat," poznamenal Kos.

Mezi zkušenými hráči, kteří v létě klub opustili, bylo také jeho hokejové dvojče Tomáš Landa, jenž se už po několikáté vypravil k protinožcům do Austrálie. Nevypadá to, že by se v dohledné době vrátil.

„Myslím, že se to nestane. Jsme spolu pořád v kontaktu a spíš se vypravím já za ním než on za mnou," řekl s nadsázkou řisutský lídr a dodal: „Nějaká doba to byla, co jsme spolu hráli. Život ale jde dál."

Jak bylo zmíněno, kádr Řisut silně omládl a zbyli v něm pouze čtyři starší hráči, na nichž by měla ležet o to větší tíha odpovědnosti. „Sami to asi neutáhneme. Mladí se do toho musí co nejrychleji dostat. Jako kapitán však žádný tlak necítím. Trenér i vedení vidí a vědí, že tým je víc než z poloviny nový, přesto chceme hrát dobrý hokej v první polovině tabulky," uvedl odchovanec Kladna.

Právě spolupráci s Rytíři si pochvaluje. „Konečně to začalo nějak fungovat hned od začátku sezony. V této situaci, kdy máme spoustu mladých, je to každopádně posílení mančaftu a jsme za to rádi," uzavřel Kos.

Sobotní utkání s Jindřichovým Hradcem začíná na zimním stadionu ve Slaném v 17.00 hodin.