„Nesmí se na mě nikdo zlobit, ale abych byl třikrát za zápas zlitý pivem, to je na klub, který touží po extralize, má obrovskou tradici a vychované fanoušky, trochu moc. Domácí pořadatel se mnou sice chodil, ale nepomohlo to. Dokonce, i když jsme odcházeli přes led, nezabránili tomu, aby tam nepřiběhl chlap a nepolil nás pivem,“ stěžoval si Vlk po utkání s tím, že fanoušky nijak neprovokoval. „Jediné, co dělám, je moje vůle dovést tým k vítězství. Nedal jsem jim jedinou příčinu,“ zvyšoval hlas.

Zastal se ho i domácí kouč David Čermák, zároveň sportovní manažer Rytířů. „Sami to nemáme rádi, když nám to někdo dělá venku, proto to nechceme ani od našich fanoušků. Jihlavským trenérům jsme nabízeli cestu opačným směrem, která je stejně dlouhá, ale odmítli,“ vysvětloval, že se klub snažil během duelu reagovat.

Fanoušky určitě zlobily debaty Petra Vlka s rozhodčími, ať už v úterý po utkání nebo ve středu během zápasu. Trenér ale odmítl, že by sudím mluvil do řízení duelu. „Šlo opět jen o to pivo, zda se to objeví v zápise. Ujistili mě, že ano, a to byla celá diskuse s rozhodčími,“ dodal Petr Vlk.

Emoce naopak plály mnohem méně na ledě, hráči oproti úterku hodně ubrali. „Rozhodčí (Souček a Veselý) hned na začátku přijeli a jasně řekli, že jestli hodláme hrát jako v úterý, budou nás okamžitě posílat na trestnou,“ vysvětlil úbytek agresivity kapitán Rytířů Jakub Strnad.