Kdo je Radek Hlavatý se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Mohl byste se slánským příznivcům na úvod po hokejové stránce trochu představit?
S hokejem jsem začal ve Slaném a pak jsem přešel na Kladno, kde jsem prošel všemi mládežnickými mužstvy a byl jsem i v mládežnických reprezentacích. Po juniorech jsem strávil sedm let v Kadani v první lize a loni jsem hrál v Německu. Při působení v Kadani jsem vystudoval FTVS a účastnil se dvou univerziád.

Loni jste hrál 2. ligu za Řisuty a zároveň vedl slánskou přípravku. Jak se seběhlo to, že v nové sezoně budete působit u slánského áčka jako hrající kouč?
V Řisutech jsem byl pouze na začátku sezóny, většinu sezóny jsem byl v Německu. Před létem mě oslovili pan Ptáček s panem Fialou a nabídli mi tuhle možnost.

Bude náročné skloubit hraní s trénováním?
Náročné to bude, ale určitě to půjde.

S jakými ambicemi jde do sezony slánské mužstvo?
Snad se nám během srpna a září podaří postavit takový tým, který bude bojovat o ty nejvyšší příčky v tabulce.

Které týmy se podle vás budou pohybovat na špici soutěže?
Zatím přesně neznám sílu soupeřů, ale myslím si, že mezi nejlepší týmy bude patřit Příbram, Rakovník, Velké Popovice a doufám, že Slaný.
Byl jsi dlouholetým obráncem prvoligové Kadaně.

Čím to, že jste ještě v poměrně mladém hokejovém věku rezignoval na své hráčské ambice ve vyšších soutěžích a vrhl se spíše na trenérskou dráhu?
Kromě hokeje mám i své podnikání a to už moc nešlo skloubit s hraním někde daleko.

Vzkázal byste na závěr něco slánským fanouškům?
Těším se na ně a budu chtít, aby ze sebe naše mužstvo vydalo v každém zápase maximum a aby byli spokojeni s předvedenou hrou i výsledky.

Martin AUGUSTIN