Kromě aktivní kariéry ve Slaném totiž trénuje ligové hokejistky a mládežnické celky Kladna. K tomu se mu blíží závěr studia trenéřiny na vysoké škole. Vzhledem k jeho moderním metodám a perspektivě by ho rád viděl výkonný ředitel HC Vagnerplast Milan Volf také ve vznikající hokejové akademii.

Jak se vám líbila univerziáda v Turecku, nehokejové zemi?
Co se týče subjektivních pocitů je to pro mě jednoznačně největší sportovní zážitek. Co se týče přípravy univerziády byla na celkem kvalitní úrovni s tím, že chtějí kandidovat na zimní olympiádu. Když se jim to nepovede, chtěli by si zopakovat univerziádu. Jediné, s čím byly trošku problémy, je, že občas trochu vázla organizace. Co se týče profesionality hokeje, jediné co bych jim vytkl, je šílený led. Udělali ho jen dvakrát dobře a ještě k tomu na druhé ploše.

Výsledky Čechů zůstaly za očekáváním. Proč?
Spousta lidí se divila, že jsme prohráli třeba s Japonci. Byli však neuvěřitelně rychlí, dynamičtí a výborní na puku. Deset minut před koncem vyrovnali a pak zvládli i nájezdy. Rusko mělo kluky z KHL, i hráče z MS dvacítek Golubeva. Jelo tam jednoznačně vyhrát. Prohráli jsme jedna pět, ale padesát minut jsme byli konkurenceschopní. Domácí Turecko jsme v prvním utkání ve skupině porazili šestnáct nula.

Ve čtvrtfinále jste měli opět Rusy.
Věděli jsme , že to bude bitva, protože už prvním zápase se to od úvodní třetiny vyloženě řezalo. Kluci byli hodně unavení, poněvadž vinou zranění a nemocí jsme hráli jen na pět obránců. Třicet minut to bylo vyrovnané, prohrávali jsme jedna dva, pak jsme ale dostali gól v oslabení a Rusové začali provokovat. Ke konci se to porvalo a figuroval jsem v tom ji já. K hokeji to patří a vypadalo to, že publiku se to líbilo.

Celá obsáhlý rozhovor s Janem Kreglem si přečtete v sobotním vydání Kladenského deníku 19. února