„Dohodli jsme se na tříleté smlouvě. Poslední čtyři sezony strávil v nižších soutěžích v zámoří, ale věříme, že bude výraznou posilou," řekl k angažování dvacetiletého borce Milan Volf na klubových stránkách.

Jihlavský odchovanec Kružík, jehož si piplal spolu s dalšími talenty tehdejší kouč mladšího dorostu Jiří Kopecký, naposledy působil v týmu OHL (Ontario Hockey League) Kingston Frontenacs, kde v devětapadesáti zápasech vstřelil 5 gólů a přidal 17 asistencí. Další čtyři zápasy odehrál v play-off. Předtím působil v Barrie.

Naopak své krátkodobé účinkování v kladenském týmu ukončil podle hc-kladno.cz zkušený útočník Martin Štrba. „Byl u nás na zkoušku, ale nakonec jsme se domluvili na ukončení spolupráce. Vážíme si jeho zájmu, ale rozhodli jsme se upřednostnit mladší hráče,“ vysvětlil výkonný ředitel klubu Milan Volf.

Ten naopak potvrdil včera avizovaný příchod útočníka Martina Látala, jenž by jako výborný bruslař mohl typově nahradit Tomáše Hornu. „S hráčem i klubem jsme prakticky dohodnutí, už zbývá jen podepsat smlouvu. Věříme, že už nám nestojí nic v cestě,“ řekl k příchodu talentovaného hráče Milan Volf.

Kladnu se tak stále více vyplácí jeho talentovaná generace. Borci jako Pavelec, Tlustý, Frolík nebo Voráček mají sice k návratu do mateřského klubu daleko, ale jiní už zpátky jsou. Před Látalem a Kružíkem se takhle vraceli Čurilla, Eberle, Dalecký nebo Stieler. Ve hře by mohli být i Knotek s Piskáčkem.