První venkovní výhra v baráži. Jak moc vám pomůže do dalších zápasů?

Urvali jsme tři body a toho si ceníme. Pro nás je velmi důležitá a musíme se od ní odpíchnout do dalších zápasů. Navíc nás těší, že se nám to povedlo zrovna v Litvínově. Takhle je potřeba hrát i v dalších utkáních. Přeci jen bychom ale měli zlepšit hru v obraném pásmu, jelikož jsme několikrát vzadu hořeli. To bych se nám nemělo stávat. 

S úniky soupeře máte během baráže opakovaně…

My si to říkáme pořád. Ale je to těžké, jelikož extraligoví hráči jsou v tomhle chytří a umí si s tím poradit. Proto se musíme zlepšit a ty samostatné úniky eliminovat. 

Jak moc vám dnes během přesilovky chyběl Miloslav Hořava?

Určitě chyběl, je to kvalitní hráč, ale dovedli jsme se v přesilovce prosadit i bez něj. 

Vstřelil jste rozhodující gól. Můžete ho popsat ze svého pohledu? 

Chtěl jsem se postavit na útočné modré a puk jen protečovat do pásma, ale v tom se mi otevřela obrana. Možná čekali, že pojedu kolem mantinelu, ale strhnul jsem to do středu hřiště. Navíc jsem dostal dobrou přihrávku od Linuse (Svedlunda) a mohl jsem jet do samostatného úniku. Do poslední chvíle jsem nevěděl, co udělám. Najednou jsem viděl, že brankář je hodně vyjetý, tak jsem si puk hodil do strany do bekhandu. 

Devět bodů je pro další vývoj zajímavá situace, že?

Samozřejmě, že je situace lepší, než před pár dny. Jsme rádi, že se nám povedlo v posledních zápasech bodovat. Musíme se odpíchnout do druhé půlky baráže a co nejvíce bodovat. Zase bychom si na sebe neradi vytvořili tlak a vydržet ve své hře.

Jak vnímáte svou pozici, kdy dostáváte hodně prostoru na ledě?

Jsem moc rád. Je to pro mě sice teprve druhá sezona mezi dospělými, ale pan trenér Patera mi věří a to jen pomáhá jen mému sebevědomí. Minulý rok bych ani nevěřil, že budu rozhodovat utkání v baráži. 

Jak radí vám osobně Jaromír Jágr?

Snaží se mi radit ve věcech, ve kterých má nejvíce zkušeností - tedy ve hře v útočném pásmu a přesilovkách. Chodí za mnou hodně a snaží se mi radit, protože u mě určitě vidí nějaké nedostatky, které dovede sám nejlépe popsat a pomoci mi je odstranit.

Jan Šejhl