Ale vážněji. Osmnáctiletý David Kubín se stal vítězem soutěže v tipování na přesný počet diváků v prosincových zápasech. Počítal se nejlepší tip a patřil právě osmnáctiletému studentovi, jenž se netrefil pouze o 14 diváků. „Tyhle tipy mám docela přesné, moc se nemýlím,“ hlásil včera už z cesty do Rakouska.


Kubín jako vítěz soutěže pořádané extraligovými kluby mohl sedět na lavičce hokejistů HC Geus okna při čtvrtečním televizním duelu Kladna s Budějovicemi, které však domácí po téměř dvou měsících prohráli. Vynadáno od hráčů ale nedostal. „Že bych jako přinesl smůlu? No nevím, snad ne. Kluci však byli zklamaní, série skončila. Navíc ve chvíli, kdy by se každý bodík v boji o play–off hodil,“ zalitoval Kubín, který poprvé zblízka zažil všechny emoce.
„Byl jsem i na mistrovství světa, jenže tohle bylo něco jiného. Třeba v první třetině se mužstvu nedařilo, trenéři chodili, křičeli, nadávali, hráči také. Když navíc sledujete hru ze střídačky, je mnohem rychlejší. Každopádně to byl obrovský zážitek,“ rozplývá se student, který sám nikdy hokej aktivně nehrál a zkoušel jen basketbal.


Podíval se také do kabiny kladenského áčka, i když pouze před začátkem zápasu. „To tam ještě panovala obrovská pohoda. Bylo vidět, že hráči vyhráli spoustu utkání. Ke mně se chovali perfektně, všichni mi popřáli k výhře,“ vzpomněl si ještě.


Snímek s žádným si však domů nepřinesl. „To nevadí. Fotili mě na ledě při předání ceny, s tím si vystačím. Vždyť jsem přežil i legrácky kamarádů,“ uzavřel se smíchem David Kubín.