Po devíti letech se vrací na místo činu. Útočník Jiří Kuchler oblékal dres Slovanu už v sezoně 2005/2006, tehdy s ním neúspěšně bojoval v baráži o extraligu. Nyní se do kádru vrací a rád by se Slovanem opět bojoval v play off. „Když jsem viděl, jak Ústí hrálo v loňské sezoně, tak si nemyslím, že bychom měli mít nízké ambice. Určitě chceme postoupit do play off a tam je možné všechno," říká zkušený osmatřicetiletý odchovanec Kladna, které s ním po sestupu z extraligy přestalo počítat. V kariéře si zahrál i za Beroun, Kadaň, či Havlíčkův Brod a letos v Německu.

Prozradíte, jak se seběhl váš návrat do Ústí nad Labem?
Vím, jak to tady funguje, kluky znám, ať už Kladeňáky Míru Macha, Vláďu Evana nebo i Jardu Roubíka, se kterým jsem hrál v Berouně. Hrálo se mi tady dobře, zázemí je dobré, fanoušci také. Nejdříve jsem uvažoval, že půjdu zase do ciziny, ale nechtělo se mi čekat. Pak přišla z Ústí dobrá nabídka, takže jsme se rychle dohodli. Jsem rád.

Kde jste strávil loňskou sezonu?
Nejdříve jsem dlouho trénoval sám, ale pak už jsem potřeboval hrát, tak jsem šel na dva měsíce do Havlíčkova Brodu. Sezonu jsem dohrál v Německu. Byla to třetí nejvyšší soutěž, přirovnal bych to k první lize v Česku.

Přicházíte jako zkušený hráč, budete dávat rady mladým?
Budu se snažit dělat všechno naplno a jestli bude chtít někdo s něčím poradit, tak s tím nebudu mít problém. Začnu asi s Jardou Roubíkem, tak se budu snažit mu to hlavně nekazit (smích).