Útočník Rytířů Jiří Kuchler nové provedení viděl pouze na obrázku. „Myslím, že je dostaneme až těsně před utkáním. Zaslechl jsem, že bychom měli obdržet repliku, ale jak to doopravdy bude, nevím," uvedl.

Ústředními borci Kladna jsou pochopitelně hráči ze zámoří, kteří táhnou diváky. Zápasy si tak užívají i ti, kdo nejsou na takový zájem o Kladno zvyklí. Kuchler patří mezi ně. Zápasy s takovými spoluhráči by už se v jeho kariéře nemusely opakovat, proto si je užívá.

„Hrát před tolika lidmi a vidět ty hráče pracovat v utkání nebo na tréninku je fantastické.  Naše pozice  je samozřejmě jiná,  na druhou stranu je nádherné být v tomhle týmu. Člověk si to musí srovnat v hlavě. My se musíme snažit a nekazit jim to," smál se.

Stálý zájem médií o zámořské stars ho tudíž nemrzí. „Nikdy jsem si nepotrpěl na záři reflektorů. Člověk by pochopitelně chtěl dávat góly
a být slavný. Musíme se ale podřídit. Zápasy rozhodují oni, my jsme tam od něčeho jiného. Když odejdou, tak se role změní," prohlásil.

Extraliga má za sebou první polovinu základní části. Kuchler přiznal, že očekával, lepší umístění Rytířů.  „Když jsme začali vyhrávat, tak jsem si s nadsázkou říkal, že asi neprohrajeme. Pak se ale soupeři na nás začali jinak připravovat, zbavili se ostychu 
a zápasy jsou najednou jiné. Přišly porážky a vypadá to, že už asi nebudeme vysoko vítězit," mínil Kuchler s tím, že oproti první čtvrtině dostávají větší prostor na ledě i další formace.

Góly ale stále leží na té první. „Je fakt, že koncovka je špatná. Do šancí se dostávají i ostatní lajny a měly by se víc prosazovat. Pracujeme na tom. Když nedáváme branky, tak se musíme soustředit  na obranu," řekl pětatřicetiletý hokejista. 

V neděli v 18.45 hodin začne zmíněný zápas s letos krotkými libereckými Bílými Tygry, jejichž výkony jsou za očekáváním. Kuchler ale nečeká snadnou záležitost.

„Ono je jedno, s kým hrajeme. Naši soupeři poctivě brání a je těžké se prosadit. Bude to podobné jako s Vary," míní střelec zatím jediné letošní extraligové branky.

Nad otázkou, zda má na neděli připravený hattrick, kterým by zastínil slavné spoluhráče, se upřímně zasmál.

„Mně by stačil občas nějaký gól. Bylo by fajn, kdyby se náš útok víc prosadil," přál si.

Od přání k činům by nemuselo být tak daleko, poněvadž jeho formace s Kuchejdou a Dragounem hraje  výtečně.  Start druhého jmenovaného je však ohrožen. Jak řekl asistent trenéra Petr Tatíček, v pátek kvůli tříslům netrénoval a až sobota ukáže, zda bude moci nastoupit.