Jako jediný ze Severočechů odehrál všech osmapadesát utkání sezony. Není divu, že se cítí opotřebovaně. „Už je toho dost, protože nás celou sezonu provází zranění, takže to táhlo pár lidí," řekl bojovník ledu a tradičně velmi užitečný borec.

Po Rytíři Františku Ptáčkovi je v sérii druhým nejstarším hráčem. Jen o pět měsíců je mladší ústecký kanonýr Jaroslav Roubík, jenž byl po kladenském Vítězslavu Bílkovi druhým nejlepším střelcem základní části. Zápasy tak jsou i o souboji dvou elitních střelců, kteří se ale zatím netrefili.

„Těžko říct, kdo bude nakonec lepší. Jarda je komplexní hráč co se týče dopředu. Je to borec, na kterého spoléháme, protože se umí vždycky prosadit. U Víti bude záležet v jaké formě se ukáže Áda Stach," myslí si Kuchler.

Loni Severočeši potrápili vysoce favorizovaný Chomutov, jemuž podlehli 2:4 na zápasy. „Kladno má také obrovskou sílu, my ale můžeme hrát s klidnou hlavou. Je výhoda, když nemáte co ztratit," poznamenal osmatřicetiletý útočník a připustil, že z pohledu zkušeností z play-off je na tom jeho tým o něco lépe.

„Kladno však má širší kádr, nám mohou vypadnout dva tři hráči a náhradu za ně nemáme. Důležité tak bude, v jaké formě budou brankáři," podotkl.

Kuchler po sérii nemůže být zklamaný. Když postoupí Ústí, bude nadšený, když půjde dál jeho rodné Kladno, tak bude rovněž rád. „To mě vlastně ani nenapadlo, že budu v každém případě spokojený," usmál se s tím, že neví, komu bude přeje jeho otec, kouč kladenské mládeže.