Levé křídlo prvního útoku se tím vrátilo do čela tabulky střelců Vagnerplastu a navíc sedmou brankou vyrovnalo svůj extraligový střelecký rekord z loňské sezony.

"To je hezké, že vedu a na druhou stranu i smutné. Jsem rád za každý gól, i když střelec asi nikdy nebudu," se smíchem prohlásil 33letý forward a dodal: "Teď hraji s Pavlem Paterou a s ním bych řekl góly přichází líp. Doufám že ještě další přidám a pomůžu týmu."

Na pozici nejlepšího střelce tvrdě útočí další jeho spoluhráč z prvního útoku, Jiří Bicek. V patnácti utkáních má na kontě pět branek.

"O něm mohu mluvit jen v superlativech. Je to jako Pavel pohodový kluk a výborný hokejista. Sedli jsme si. Pavel je mozek, já mám defenzivní úkoly a Jirka bude dávat ty góly," řekl Kuchler, jenž dosud odehrál všechna utkání.

Podobně tomu bylo loni. "Dá se říct, že na větší zranění jsem nikdy netrpěl. Když už se něco stalo, tak se to dalo vydržet a na operaci jsme šel třeba až po sezoně. Zatím to drží," řekl.

Hned druhý den po štědrém večeru měli hokejisté trénink. Hráče Kladna a Plzně čekají na závěr roku tři soutěžní utkání ve čtyřech dnech. Buldoci už v neděli hostí první Vítkovice, jimž dvakrát podlehli o dvě branky. Rádi by navázali na pět bodů, které nastřádali v uplynulých dvou kolech.

"Těšíme se na ně. Jsme na takové vítězné vlně a doufáme, že v tomu budeme pokračovat, a také, že přijdou lidi," přál si Kuchler a připomněl druhý zápas ve Vítkovicích, kde po vyrovnaném průběhu až ke konci prohráli góly veteránů Ujčíka a Burgera 0:2.

"To ale bylo v době, kdy jsme zápasy prohrávali v závěru. Teď se nám to naopak podařilo otočit a je vidět, že se vyplatí hrát a bojovat do poslední minuty."

Kladno je v posledních šestnácti kolech dost možná nejlepším týmem, co se týče prvních třetin. Podle Kuchlera bude podstatné na tuto bilanci navázat.

"Vítkovice mají kvalitní mančaft, proto bude důležité pohlídat si začátek, aby nám neodskočily. Pro psychiku je důležité vést," mínil hokejista, který si štědrý poprvé užíval coby otec.

"Jelikož jsme s přítelkyní slavili první Vánoce s naší dcerou, která se nám narodila, bylo všechno směřované na ni. My jsme si nadělili jen drobnosti."

Co se týká kádru proti Vítkovicím, uvedl trenér Petr Tatíček, že bude totožný jako ten ve Varech. Jak to bude s obráncem Janem Platilem, jehož testuje Poprad, nic bližšího neví. Mělo by se prý rozhodnout do 28. nebo 29. prosince.