Opora domácího celku Tomáš Kudela míní, že tým z hlavního města je pro ně přijatelný soupeř. Ne však proto, že ho v sezoně dvakrát porazili (7:1, 5:3) a mohl by pro ně být snazším soustem. „Myslím to tak, že se nesnaží bránit, nýbrž hrát moderní hokejbal s kombinacemi a dobrým pohybem," vysvětlil.

Kladenský bek neočekává, že by Pražené hru změnili a zaměřili se víc na defenzivu. „Necháme se ale překvapit, co jejich trenér na nás vymyslí," řekl.

Ve středu měl Alpiq výživný trénink. Kudela míní, že potřebovali před startem vyřazovacích bojů trochu probudit. Půjdou do nich s kompletním, natěšeným kádrem.

„Play-off má náboj a už se těším a až to vypukne. Opravdu je na co se těšit," řekl reprezentační obránce. Jeho tým uzavřel základní část výhrou na hřišti první Vlašimi.

„Rivalita mezi námi je v každém utkání. Předzvěstí play-off však zápas nebyl, protože týmy nebyly kompletní a zkoušely hráče na různých postech," tvrdil vytáhlý hokejbalista.

Do nadcházející části sezony jdou Kladenští jako obhájci mistrovského titulu. Kudela nemá dojem, že by to byl svazující závazek.

„Žádnou nervozitu ani neklid v kabině necítím. Spíš mám pocit, že se všichni těší a chtějí se hrou bavit. Tlak na dobré výsledky je vždycky, není ale takový, že by nám svazoval ruce," tvrdil zadák Kladna v jehož hlase je znát, že pochází z Moravy, konkrétně ze Vsetína.

Co by Valach skončil v anketě Sportovec Kladenska 2014 druhý. „Hodně mě to překvapilo a největší radost z toho měl nás pokladník," usmál se Kudela a dodal, že byl rád, že jeho tým byl kolektivem roku, čímž se klub zviditelnil.

A co říkali kamarádi z Valašska na jeho individuální úspěch? „Myslím, že to ani neví. Od mých nejbližších však proběhly narážky druhu že jsem už Kladeňák a podobně," smál se vytáhlý borec a dodal, že doma se cítí na východě Česka a v Kladně, poněvadž je tady už sedmým rokem.

Tomáš Kudela patří mezi nejvyšší hokejbalisty u nás. Do dvou metrů mu zbývají pouhé dva centimetry, po kterých netouží. „Nechci je, takhle jsem spokojený," uzavřel se smíchem.