V Karlových Varech zakončí třetí čtvrtinu základní části a poprvé by za ně měl naskočit Miloslav Hořava, nedávná posila z Brna. Hrát bude také další odchovanec Jan Rudovský, jehož prvoligové Litoměřice uvolnily Rytířům do konce týdne. Zajímavostí duelu je, že v domácím dresu nastoupí ještě nedávno Kladeňáci Jura Bicek a Jiří Drtina, jimž se v poslední době hodně daří.

„Jsou přínosem. Každý, kdo je tak vytěžovaný, se zvedne," míní karlovarská ikona Václav Skuhravý. Další kladenský odchovanec nedávno odehrál v extralize 700. utkání a teď plánuje karlovarskou výhru. „Potřebujeme vyhrát a dáme do toho všechno," burcuje člen v poslední době až třetí formace.

Dodává, že Kladnu odliv hvězd určitě neuškodí tolik, jak se píše. „Kladno se mi líbilo už loni. Také letos hraje dobře a bude i bez hráčů ze zámoří, protože s nimi hráli a trénovali," myslí si.

Posily z NHL se vrátily do severní Ameriky a hokejový tým Kladna je s nadsázkou poloviční. „Je to pro ně veliké oslabení. Myslím si, že to pro nás určitě výhoda bude. Na druhou stranu nesmíme soupeře podcenit a musíme hrát na sto procent. Každý bod je v naší situaci důležitý," říká před zápasem trenér Jaromír Kverka.

Kladno se během sezony zbavilo i dalších hráčů, jako je Jiří Bicek, či Jiří Drtina. Oba momentálně působí v Karlových Varech. Otázka tedy je, kdo bude momentálně ve středočeském celku působit? „Abych se přiznal, tak nechápu tu jejich politiku. Nevím proč hráče pouštěli. Zřejmě počítali s tím, že NHL nezačne a také je asi tlačila finanční situace, protože platit pojistky hvězdám ze severní Ameriky také něco stálo. Myslím si, že budou mít menší problémy složit sestavu, ale celá tato otázka spíše patří vedení Kladna, nežli mě," pokračuje Kverka.

V sestavě Rytířů se tak objeví mladíci. „Je to hodně nevyzpytatelné. Takticky nejsou vyspělí, ale jsou to bojovníci, kteří dají do zápasu maximum. Snaží se hrát agresivně, hodně bruslit a z toho by mohli i těžit. My musíme naše hráče dobře připravit. Jak na to, že nemohou soupeře podcenit, tak i na to, že po nich Kladno půjde. Vrátím se zpět k utkání s Libercem. Také proti nám stoupili mladíci a dopadlo to tak jak dopadlo. Musíme se tomu vyvarovat," upozorňuje asistent trenéra.

Energie se bude snažit vsadit na osvědčenou kartu. „Chceme hrát nátlakový hokej. Tlačit soupeře a co nejvíce hrát před brankou soupeře. Nálada v týmu je mnohem lepší než byla po zápasech s Chomutovem a Libercem. Utkání v Českých Budějovicích kluky povzbudilo a věřím, že to přenesou i do klání s Kladnem. Takže i takovéto psychické rozpoložení bude na naší straně," přeje si.