„Nepřišel jsem pozdě,“ ptal se s úsměvem na úvod bývalý kladenský hráč, když si sedal k počítači.

Nad každou otázkou, kterých se okamžitě sešlo skutečně hodně, se zamyslel, pečlivě volil slova a odpovídal s rozvahou.

Čtenáře nejvíc zajímalo finanční zajištění klubu, Kyselovy názory na výkony jednotlivých hráčů, vyhlídky na účast v extralize.

„Salfický je šoumen, v důležitých utkáních chyby nedělá, a i teď v play off prokazuje kvalitu,“ bránil oporu v brance. A stejně odvrátil kritiku na útočníka Čalouna, když se tazatel Aleš Koukal ptal, zda není zkušený borec už za zenitem. „Jeho zkušenosti a přehled jsou pro tým významným přínosem.“

V on-line rozhovoru se jeho účastníci často vraceli k otázkám týkající se finančního zabezpečení a chodu klubu. „Kvůli finanční krizi jsme platy nesnižovali a ani snižovat nebudeme, chováme se ekonomicky a jestliže lze někde ušetřit, tak se o to snažíme,“ reagoval na otázku Jaroslava Hniličky ústecký manažer, jenž bohatou hráčskou kariéru spojenou zejména s Litvínovem končil právě v HC Slovan.

Kysela rovněž potvrdil, že se ústecký klub podařilo finančně stabilizovat a po ekonomické stránce je na tom lépe než mnozí účastníci nejvyšší soutěže. „Minimálně z osmdesáti procent máme rozpočet na další sezonu pokrytý. S ním můžeme hrát i nejvyšší soutěž, byť bychom patřili ke spodní polovině extraligových rozpočtů. Nikomu nic nedlužíme. Insolventní řízení proti klubu bylo včera zrušeno. Rozhodla tak soudkyně. Vyskytly se různé fámy, které nebyly pravdivé.“

Ústecký klub neuvažoval o odkoupení extraligy. „A myslím, že o této variantě uvažovat ani nebudeme,“ reagoval na dotaz účastníka on-line pod přezdívkou Belošejkin.

Přijal řadu gratulací k postupu do finále první ligy. Ale v něm se role favorita jednoznačně zříká a upozorňuje, že pod tlakem by měla brněnská Komety. „Naše cesta je jasná, chceme hrát co nejlepší hokej a do tří let postoupit do nejvyšší soutěže.“

Martina Pecháčka zajímalo jestli je něco pravdy na tom, že chce útočník Milan Hejduk dohrát sezonu v Ústí, protože se jeho Coloradu nedaří a nedostane se do play off NHL. „Tu fámu jsem ani neslyšel, ale rozhodně letošní sezonu Hejduk v Ústí nedohraje, protože to neumožňují naše přestupové řády,“ rázně manažer uťal spekulace.

Úspěšný manažer i trenér Miloslav Hořava by měli v příští sezoně v započaté práci pokračovat. „Já určitě o pokračování zájem mám, s Milošem Hořavou budu jednat, ale i on je zde spokojen,“ ujistil na závěr Kysela.

Celý on–line rozhovor čtete na: ustecky.denik­.cz/kysela

VLASTIMIL NOVOTNÝ, PAVEL MIKEŠ