Když člověk od mala dělá něco co miluje a už je rozhodnutý a připravený skončit tuhle etapu života a začít něco nového, přijde telefon od někoho, kdo byl celý život jeho vzorem. A nabídka si s ním zahrát opět v jednom týmu a v jedné pětce…,“ napsal Vampola na svém facebookovém profilu.

Bez velkých detektivních schopností je možné vydedukovat, že mluví právě o Jágrovi, který byl jeho vzorem a společně si zahráli právě na zmíněném MS 2010, kde Češi vybojovali své zatím poslední zlaté medaile.

Vampola by nešel úplně do neznámého, v Kladně si už zahrál v roce 2003, tedy zrovna v sezoně, kdy postupovalo do extraligy. Tehdy to byly ale kvůli zranění jenom tři utkání. Teď by jich mohlo přibýt, přestože v minulé sezoně Vampola na nabídku Kladna neslyšel a rozhodl se pro České Budějovice.

„Mám z toho všeho opět zamotanou hlavu a přemýšlím nad tím, jestli to má ještě cenu, nebo už to mám nechat tak, jak to je. Ale kdyby mi tohle někdo řekl, když mi bylo osmnáct a začínal jsem s profesionálním hokejem, asi bych mu za tuhle nabídku a možnost utrhl ruce a radosti se zbláznil. Kdyby člověk věděl, co udělat, aby to bylo správné rozhodnutí, bylo by spousta věcí na tomhle světě jednodušších,“ dodal na facebooku Petr Vampola.

Dorazí nakonec do Kladna uzavřít bohatou kariéru? Rozhodnutí je na něm.