„Byl klidný na puku, nedělal chyby, a když šel do souboje, mělo to říz,“ hodnotil výkon bývalého rakouského reprezentanta trenér Jindřich Lidický po výhře 5:2.

Jak jste si užil první zápas v kladenském dresu?

Vždycky je výhra super. A venku obzvlášť. Taky jsem rád, že jsem se dostal konečně do ostrého zápasu, protože jsem teď pět týdnů vůbec nehrál. Cítil jsem sice se dobře, ale určitě do příštích zápasů půjdu ještě lépe fyzicky připravený a bude to vidět i na bruslení. Celkově to ale byl dobrý zápas.

André LakosCítil jste tu dlouhou zápasovou pauzu?

No pět týdnů je pět týdnů. Je to znát. S tréninkem jsem v Kladně začal v pondělí, takže to zatím cítit bylo. Tým ale předvedl dobrý výkon. A tím nejdůležitějším jsou tři body, takže můžu být jen spokojený.

Víte něco o soupeřích v Chance lize?

Upřímně řečeno, v tuhle chvíli vůbec nic. (směje se) Ale to nevadí. Musím se soustředit hlavně na to, abych sám předváděl na ledě to nejlepší. Není důležité, co vím o soupeřích, ale abych hrál nejlíp, jak umím, a týmu pomohl k vítězství. To je totiž nejdůležitější.

A kdyby se otázka otočila, co tedy co víte o Kladně?

Kladno má velikou hokejovou tradici. Takže to už znám dlouho. S pár hráči odtud jsem se i poznal. Navíc pochopitelně znám nejznámější hráče, kteří odtud pocházejí. Hlavně tedy Jágra či Plekance, kteří se k nám snad brzy připojí.

Celý velký rozhovor s André Lakosem si přečtěte v pondělním vydání tištěného Kladenského deníku.

Jan ŠEJHL