„Bohužel (dlouho přemýšlí), dneska jsme na ně neměli. Nebylo to jako v minulých zápasech, kdy to bylo vyrovnané a rozhodovalo se v poslední desetiminutovce. Když nám utečou o gól, dva a pak vlastně i tři, už si to pohlídají. Jsou dostatečně zkušení,“ hlesl zklamaný Martin Látal.

Vy jste se ale do utkání dostat mohli. Připravil jste s Honzou Eberlem gól pro Radka Bělohlava a poté jste dostali výhodu dvojnásobné přesilovky. Jenže jste ví inkasovali, byl to zlomový moment?

Já myslím, že to byla náhoda. Ani nevím, kdo to tam od nás střílel, ale to se přece stane. Spíš to dnes opravdu bylo tím, že byli lepší. Potřebují se dostat do play-off, jsou na ně tlaky a měli měli větší chuť.

Nepromítlo se vašem výkonu i určité sebeuspokojení poté, co jste zvládli ten hodně důležitý duel v Mladé Boleslavi?

To je tady typické. Vyhrajeme jeden zápas, vyhrajeme druhý a sebevědomí je vyšší než by být mělo. Jsme tady mladí kluci, tak asi proto. Musíme ale ještě uhrát nějaké body, abychom se před Boleslaví udrželi.

Dvakrát v sezoně přišlo opravdu hodně diváků – v prvním kole na Boleslav a teď na Spartu. Ale zase jste je odradili, že?

Je to škoda, protože kdyby se před takovým davem vyhrálo, tak přijdou i příště. Bohužel jim to neumíme oplatit.

Rázem je to s Boleslaví zase jen o deset bodů, vyhrála v Brně…

Brno hodně tápe a Boleslav toho využila stejně jako my předtím. Nemám k tomu víc co říci, je to škoda.

Ještě k vám osobně, zápas se vám docela povedl. Řekl bych, že proti Spartě hrajete nejlepší utkání, nemýlím se?

Já tam hrál, takže i od toho se to odvíjí. A letos jsem dostal možnost trénovat individuálně, jak jsem zvyklý z Kanady. I proto se cítím alespoň fyzicky i psychicky opravdu dobře.