Vedení napadaly různé varianty, ve hře byly i tréninky v Drážďanech. Ale cestování do Německa by bylo ještě mnohem složitější a finančně náročnější než cesta do padesát minut vzdálené Dobříše. Profíci v modrobílém tedy museli vzít zavděk ledem, který jinak slouží jenom amatérům.

„Kluci nebyli spokojeni s kvalitou ledu, ale pro nás gólmany to nebylo špatné. A nemyslím to ironicky, mě to opravdu nevadí,“ popsal své dojmy z Dobříše na webových stránkách Rytířů gólman Andrej Košarišťan, který si zároveň poprvé vyzkoušel novou výstroj, na kterou dlouho čekal. Obléknout si ji musel na střídačce, šatny totiž aktuálně nelze využívat.

Rytíři se dostali na led po dvou týdnech, kdy museli trénovat na suchu a v malých skupinkách. „Jsme rádi, že jsme se po delší době dostali zase na led, i když jsme nečekali, že ta ledová plocha tady nebude úplně ideální. Velmi nás překvapilo, že nám to tu hodně přeskakovalo hokejky, ale musíme si na to zvyknout. Je možné, že tady budeme trénovat i několik týdnů podle situace,“ uvedl útočník Matyáš Šapovaliv, podle něhož je Dobříš rozhodně lepší variantou, než trénink na suchu.