„Jsme patrioti kladenského hokeje, ve kterém jsme strávili mnoho let a vděčíme mu za významné mezinárodní úspěchy na nejvyšší úrovni. Ve vší úctě ke kariéře Jaromíra Jágra ml. nám není ani trochu lhostejná situace, do které se nyní kladenský hokej dostal," stojí v úvodu prohlášení, jež do redakce Kladenského deníku zaslal František Kaberle.

Jmenovaní bývalí hráči se 
v minulých dnech sešli s primátorem Milanem Volfem, 
a seznámili se s podstatou vzniklých potíží a systémem financování kladenského hokeje od roku 2001. „Je pro nás naprosto nepochopitelné, o čemž jsme se navíc na vlastní oči přesvědčili, proč dochází k jasnému porušování dotačních smluv, a to 
v řádech desítek milionů korun. Nechápeme jak je možné porušit smlouvy s městem jako největším sponzorem hokeje. Po důkladném prostudování jsme proto pochopili proč došlo k zastavení dotací," je uvedeno v prohlášení.

„Chybou bylo, že kladenský hokej od roku 2011 řídil člověk, který mu nerozumí. Jeho jedinou kvalifikací je pouze úzké přátelství s rodinou Jágrů. Vyzýváme majoritního vlastníka kladenského hokeje, aby urychleně našel funkční model fungování, bez porušování pravidel a s respektem vůči hlavnímu sponzorovi a platným smluvním vztahům. V případě, že to bude nutné, jsme připraveni se na tomto řešení aktivně podílet," konstatovalo šest bývalých kladenských hráčů.

Město, které má v klubu třicetiprocentní vlastnický podíl, dotace zastavilo před několika měsíci kvůli nesrovnalostem ve fakturách hospodaření klubu.Zbývajících sedmdesát procent klubu patří hokejistovi Jaromíru Jágrovi ml., který jakékoli nesrovnalosti v hospodaření odmítá. Pravděpodobně v lednu začne hloubková kontrola účetnictví klubu.

Nicméně ledy v posledních dnech alespoň trochu povolily. Město chce opět začít hradit provoz zimního stadionu, záměr ještě musí 4. ledna schválit kladenští radní. Platby za energie šly nyní za klubem. „Těší mě, že mi pan primátor přislíbil uhrazení nákladů za odběr elektřiny a plynu," reagoval na plán obnovení plateb Jaromír Jágr st.

Reakce hokejového klubu:

„Některým věcem uvedeným v prohlášení plně nerozumíme. Je překvapivé, že bylo vydáno po jediné schůzce jen s jednou stranou. Pokud chtějí hokejové legendy klubu pomoci, přivítáme je s otevřenou náručí. Otázkou ale je, co mohou nabídnout a v čem by jejich pomoc konkrétně spočívala. Co se týče aktuální situace v klubu, ten po sportovní i dalších stránkách funguje stejně jako extraligový, a to i přes všechny nepříjemnosti, s nimiž se musí potýkat." Vít Heral, mluvčí Rytířů Kladno.