Eduard Novák (dvakrát mistr světa, pět titulů mistra ČSSR, vítěz PMEZ): Mám sice o Kladnu nějaké informace, ale je jich dost málo. Chystám se teprve v pátek na Boleslav, takže toho zatím mnoho říci nemohu. Vím, že někteří hodnotí letní změny optimisticky, jiní pesimisticky. Každopádně si myslím, že pro hokej by se v Kladně mohlo udělat víc, i když na to je potřeba hodně peněz a není jednoduché je sehnat.

František Kaberle (dvakrát mistra světa, šest titulů mistra ČSSR, vítěz PMEZ): Nedělám prognózy rád, ale tým jsem dvakrát viděl a nevypadá špatně. Na předkolo play-off by to mohlo vyjít, o play-off je asi příliš odvážné mluvit. Přišlo docela omlazení kádru, ale myslím, že to na škodu nebude. Týkalo se to i syna Franty, což mě samozřejmě mrzí, protože jsem si nikdy nepomyslel, že bude v závěru kariéry hrát jinde než v Kladně. Ale nedá se nic dělat, nebyl takový zájem.

Milan Nový (dvakrát mistr světa, šest titulů mistra ČSSR, vítěz PMEZ, nejlepší kanonýr historie českého hokeje): Já myslím, že nový tým bude lepší. Jsem mírným optimistou, na druhou stranu naše liga je těžká soutěž, proto zůstávám opatrný. Klub šel cestou mladých hráčů a jiná cesta pro něj není. Byl jsem podívat na zápasech i trénincích a viděl jsem, že jsou to hodně pracovití kluci. Zlepšila se také obrana, ale opravdové osobnosti ligy hrají snad až na Pavla Pateru pořád ještě jinde. Tihle kluci mají ale potenciál vysoký, teď jen aby dávali dost branek. Do desátého místa bychom stát mohli.

Jaroslav Vinš (sedm titulů mistra ČSSR, vítěz PMEZ, nejvíc startů za Kladno v historii klubu): Já se vrátil z dovolené, prakticky nic nevím. Že tam je nějaký Rus, že tam byl Kanaďan. Těžko mohu hádat, vždyť podívejte na fotbalovou Ostravu. Vyměnili se nějací hráči a najednou je v tabulce dole. Tady také odešla řada hráčů, ale přišli jiní, třeba se ukáží dobře. Hlavně aby nespadli brzy na dno a pak nehráli nervózně z obavy o výsledek.