Všechno začalo jako v pohádce. Nedávno trápící se centr první formace Patera rozehrál mistrovsky buly a našel Bělohlava, který do poloodkryté klece otevřel skóre už ve 22. vteřině. Ale Severočeši jako obětní beránek nepůsobili. Využili hned první přesilovku, když od modré vypálil Čakajík a Matějovský – ještě nedávno málem přestoupivší do Kladna, tečoval za záda Kopřivy.

Přesilovku však využilo i Kladno, byť trochu nezvykle. Krásnou individuální akci s vykláněčkou předvedl Frolík a mířil přesně k tyči. Jenže už za 13 vteřin si Trončinský nepovedeně zahrál na fotbalového brankáře, nelapil neposedný kotouč a Jech z úhlu srazil Kopřivovo procento úspěšnosti na padesát. Kladenský gólman měl totiž v první části jen dva úspěšné zásahy.

Rozhodla druhá část a kladenská aktivita, z níž vzešly tři přesné zásahy. Pramenily hlavně z důrazu před Pincovou bránou, hlavně ten první. Stieler se totiž po akci Kuchlera prosadil až druhou dorážkou za záda libereckého gólmana, jemuž v té chvíli scházela důležitá zbraň – hokejka. Následně našel Kalla zpoza klece pěkně Mikulíka a poprvé to bylo o dvě branky. Špaček sice zápas zblízka zdramatizoval, ale za necelé dvě minuty Kallu sice napoprvé Punc vychytal, ale při následné akci už proti Kallově věšáku naději neměl a místo mezi tyčemi přenechal finskému náhradníkovi Leinonenovi.

V poslední části soce domácí hráli několikrát v oslabení, ale největší šanci měli paradoxně oni, když Frolík zblízka pálil v oslabení jen do Leinonena. Hosté dokonce odvolali už tři minuty před koncem brankáře a zvýraznili svou početní výhodu na šest na čtyři, ale té nevyužili a v poslední minutě Frolík nabil Bělohlavovi na šestý pečetící gól do prázdné brány.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous: Domácí nás předčili hlavně důrazem v našem pásmu. I když se nám povedlo zkraje zápasu kontrovat, nestačilo to. Hráči z Benátek včera sice nehráli, ale po dlouhé době. Pereme se s tím, ale ti co hrají, mají naši plnou důvěru.

Zdeněk Müller: Podali jsme lepší výkon než v minulých zápasech, hráli s nasazením, bojovně a výsledek je pro nás povzbuzením. Mimosportovní vlivy komentovat nechci, ale Milan Volf nám do koučování v žádném případě nezasahoval. Pro Brandu skončila sezona, půjde na operaci s ramenem. Zvedla se však první lajna, Martin Frolík v ní hrál výborně, hlavně měl měl dobrý pohyb.

Kladno – Liberec 6:3(2:2, 3:1, 1:0).Branky: 1. Bělohlav (Patera) 14. Frolík (Patera), 28. Stieler (Kuchler), 34. Mikulík (Kalla), 38. Kalla (Mikulík), 60. Bělohlav (Frolík, Patera) - 3. Matějovský (Čakajík), ), 14. Jech (Čakajík), 36. Špaček (Matějovský, Podkonický). Rozhodčí: Turčan, Kubeš - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváků: 2525.

Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Šmach, Trončinský, Dlouhý, Toman, Růžička – Bělohlav, Patera, Frolík – Bílek, Kalla, Branda – Eberle, Stieler, Kuchler – Mikulík, Valský, Šinágl.

Liberec: Pinc (38. Leinonen) - Malkamäki, Rýgl, Moravec, Čakajík, Derner, Holub, Jareš - Matějovský, Podkonický, Víšek - Špaček, Kašpařík, Blatný - Jech, Urban, Bárta - Bulíř, Ondřej, Skalický.