Exkurze do Poldovky se mnoha Kladeňákům vůbec nezdála jako odlehčení, které by mělo hokejistům zkusit vrátit lepší sportovní formu. S odmítavými stanovisky se ozvali někteří čtenáři Deníku, ale i primátor Kladna Dan Jiránek, jenž považuje postup vedení HC Vagnerplast dokonce za nevkusný a urážlivý (celé jeho vyjádření čtěte ZDE). Jiní zase tvrdí opak, čerstvě třeba vedení druhého profesionálního klubu na Kladenskku - fotbalového SK Kladno. Jeho vyjádření čtěte ZDE.

Nakonec šlo opravdu jen o exkurzi, při níž si hráči prohlédli provozy oceláren. „Ráno jsme se sešli u autobusu, v něm měl ředitel Volf nějaký proslov a v místě jsme se jen prošli. Nic víc,“ řekl asistent kouče Kladna Petr Kasík, pro něhož byl důležitější návrat na zimák, aby se mužstvo mohlo připravit na další zápas.

Vraťme se ale k hokeji, Kladno hraje o první výhru v soutěživ Liberci. Tam aleuspěl v minulosti jen v ojedinělých případech. Ať už jde o starou nebo i novou halu. Fanoušci si jistě dobře pamatují loňskou listopadovou blamáž, při níž Středočeši před televizními kamerami dostali ve druhé třetině osm branek. I tehdy bylo kladenskému hokeji velmi těžko. Teď zase čeká na první vítězství v nové sezoně, soupeř ale po dvou porážkách v extralize podlehl i zmíněnému Bosnotnu vysoko 1:7 a bude bojovat o ztracenou sebedůvěru.

„Potřebujeme už to prokletí zlomit, je to především v hlavách. Naše ztráta bohužel narůstá,“ uvědomuje si Petr Kasík.

Ví také dobře, že Liberec má v nohách lahůdku s Bostonem, nicméně velkou váhu tomu nepřikládá. „Výhoda to být malá může, ale vůbec nevíme, jak k tomu zápasu Liberec přistoupil, s jakou dnes vyrukuje sestavou. Soustředit se musíme na náš výkon,“ říká.

Co se týče sestavy, zůstane zřejmě podobná jako v minulém utkání s Vítkovicemi, nikdo z marodů se dosud neuzdravil. Jen do brány se vrátí Cikánek. V domácím dresu by se určitě měli představit exkladenští hokejisté Marek Trončinský a Miloslav Hořava ml., o oba mělo Kladno v přestupovém období zájem.