Pondělní trénink moc veselý nebyl. Na hráčích byla cítit zvoraná koncovka duelu s Vítkovicemi, v němž ztratili tříbrankové vedení. „Je fakt, že tam moc veselo nebylo, navíc jsme byli docela unavení. Ale od toho byl trénink. Potřebovali jsme trochu zabrat, aby jsme přišli na jiné myšlenky,“ hlásil obránce Jan Piskáček, který se zlepšenými výkony ve své premiérové sezoně mezi dospělými opět probojoval do základní sestavy.

„Jsem rád, že po tom horším období se to zase zlepšilo, i když neříkám, že v neděli jsem to potvrdil. Jinak mě přechod mezi dospělé snad ani nezaskočil, ale rozdíl mezi mládežnickým a dospělým hokejem popsat nedovedu. Snad jen tím, že tady jsou hráči zkušenější a chytří,“ míní.

Do Liberce se docela těší, na rozdíl o některých hráčů se mu v nových arénách hraje dobře. Snad i proto, že v zámoří, kde působil, jsou hezké skoro všechny. „Ale v Liberci jsem hrál jen jednou, moc toho posuzovat nemohu.“

Piskáček se poznal i se dvěma borci, kteří letos mezi Bílé tygry přestoupili z Kladna – obránce Trončinského z mládeže a Miloše Hořavu z Popradu. Oba se v létě ucházeli o místo v dresů Lvů a byli tak blízko startu v KHL. „Miloše jsem poznal až tam a docela dobře. Jako hokejista je výborný. Pohyblivý, s výbornou střelou. Bránit ale musíme i Marka Trončinského. Také má dobré věci, hlavně rozehrávku a velkou ránu. Speciálně se na ně však zaměřovat určitě nebudeme, i když nám Miloš dal v obou utkáních gól,“ dodal Jan Piskáček, podle něhož disponuje Liberec ohromně vyváženým kádrem. „Dobře posílili. Jsou silní v obraně i útoku, bude to těžký duel.“

V téhle sezoně je vzdor naprosto odlišným projevům obou mužstev bilance vyrovnaná. Venku Kladno dlouho drželo vyrovnaný stav, aby ho nakonec porazil odchovanec M. Hořava gólem na 2:1. Hořava se trefil také v odvetě, ale příliš pozdě a Kladno po hektické koncovce uhájilo výhru 5:3.