Tentokrát se borci Vagnerplastu trefili sice dvakrát, ale z výhry 4:2 se opět radovali favorizovaní Bílí tygři, na které se přišlo podívat více než sedm tisíc diváků.

Kladenští měli podobně jako před týdnem ve Varech velmi špatný začátek. Liberec se na ně dobře připravil a v 10. minutě svůj tlak zúročil dvěma hodně slepenými trefami, které od sebe dělilo pouhých osm (!) vteřin. Falter nejprve nestačil nateč Duška a vzápětí ani na ostrou ránu Vaka do šibenice.

Tygři zápasu vládli i dál, v úvodu druhé části díky dorážce Nedvěda při přesilovce pět na tři zvýšili na 3:0, ale tenhle stav hosty - opět jako ve Varech - vyburcoval. Bílek v přesilovce stál na správném místě a poté, co němu doputovala Kallova sražená rána, v pohodě zavěsil. V závěru třetiny pak Patera připravil další snížení nejlepšímu střelci Středočechů Kuchlerovi a duel byl opět otevřený.

Jenže Liberec se brzy zmátořil. Podkonický ještě tutovku zazdil, ale hned po 21 vteřinách třetí třetiny byli Kladenští zase na ručník, když podruhé v zápase neuhlídali Duška a hlavně oba asistenty - výtečně hrající Kudrnu a Nedvěda.

Brzy se ovšem probrali a opět začali hrozit. Velkou možnost spálil Knotek, po něm i Patera a v 55. také v přesilovce Kalla. Nevyšla ani závěrečná přesilovka hostů pět na tři, a tak závěrečný nápor vyzněl do ztracena.

Ohlasy trenérů:

Filip Pešán, asistent trenéra Liberce: „Věděli jsme, že to bude složitý zápas. Kladno je vždy těžký, nepříjemný soupeř a v posledních zápasech prokazovalo svou kvalitu. Rozhodujícími momenty byly naše dva góly během osmi vteřin a potom nástup do třetí třetiny, kdy se nám podařilo dát během dvaceti vteřin zlomový gól. Potom jsme již před zaplněnou halou dotáhli zápas do vítězného konce a jsme za to moc rádi.“

Jiří Kopecký, asistent trenéra Kladna: „Věděli jsme, jaké má Liberec vstupy do zápasu. Devět minut jsme se drželi, ale potom dvě hrubky během osmi vteřin dostaly soupeře na koně a nás pod tlak. Byli jsme pak rádi, že jsme po první třetině prohrávali jen dva nula. Ačkoli potom ve druhé třetině přišlo oslabení tři na pět a třetí gól Liberce, dokázali jsme se zvednout, snížit na 2:3, byli jsme zpět ve hře, jenže v úvodu třetí třetiny, nabuzení na vyrovnání, jsme udělali další nepochopitelnou chybu a Liberec je natolik zkušený, že už si vedení 4:2 pohlídal.“

Bílí Tygři Liberec – HC Vagnerplast Kladno 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).Branky a nahrávka: 10. Dušek (Nedvěd), 10. Vak, 26. Nedvěd (M. Hořava), 41.Dušek (Kudrna, Nedvěd)– 30. Bílek, 37. Kuchler (Patera). Rozhodčí: Souček, Turčan – Blümel, Barvíř.Vyloučení: 5:8, navíc Bicek (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7034.

Liberec: Pinc – Čakajík, Moravec, Derner, Hunkes, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů – Kudrna, Nedvěd, Dušek – M. Hořava, Vak, Klimenta – Víšek, Podkonický, Vantuch – Ondřej, Plodek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Kladno: Falter – Drtina, Šmach, L. Procházka, Toman, Piskáček, D. Růžička – Bicek, Patera, Kuchler – Bílek, Kalla, S. Treille – Bělohlav, Látal, Valský – Knotek, Kotrla, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.