Vyhráli tady pouze v úvodu ročníku 2008/09, tehdy se dvakrát trefil i Marek Čurilla, letos posila slovenského Zvolenu. Zápas začne tradičně až v 18.30 hodin, ale chybět by u toho neměli příznivci Rytířů. Ti chystají i autobusový zájezd.

Odjezd je v 15:30 hodin od ZS, cena zájezdu je 500,- (pro členy Fanklubu a držitele permanentek) a 550,- (ostatní), částka je včetně vstupenky (180,-). Po předchozí domluvě možnost nástupu v Praze (Černý Most). Návrat je do půlnoci. Přihlášky SMS na 728 160 505 nebo na gimax@seznam.cz.

Kladno by potřebovalo posílit na místě obránce, kde jeho řady opustil Pavel Skrbek. "Bude těžké najít někoho, kdo by takhle hrál," usmál se sekretář klubu Martin Vejvoda, ale přiznal, že klub někoho shání. Možnost mohou dostat i junioři, které sámVejvoda se svým tátou Otakarem vede.

Nicméně právě Martin Vejvoda je minulý týden na Spartě nechal čtyři po první třetině posadit. Nikoliv tedy otec, jak se psalo. "Tátovi se tenhle krok tolik nelíbil, ale my nemáme takovou konkurenci, abychom mohli čtyři posadit a jiné tam dát. A dobře nehráli. Nicméně si myslím, že čas některého juniora v áčku přijde a možná brzy," usmál se.

Do Liberce ale pojede spíš někdo zkušenější z I. ligy. "Uvidíme po pondělním večerním kole," dodal Vejvoda.

Předehrávka 12. kola: Bílí Tygři Liberec (4.) - Rytíři Kladno (6.). Začátek utkání: 18:30.

Nejproduktivnější hráči: Petr Nedvěd 11 (5+6) - Jaroslav Kalla 8 (5+3)

Statistiky brankářů: Marek Pinc 1,79 a 93,10 procenta, Tomáš Vošvrda 3,40 a 89,04 procenta - Jan Chábera 2,10 a 92,89 procenta, Lukáš Cikánek 2,50 a 92,31 procenta.

Zajímavosti:

- Liberec se v případě výhry v normální hrací době může dostat do čela extraligy.

- Liberec vyhrál tři ze čtyř vzájemných zápasů v minulé sezoně.

- Doma Liberec porazil Kladno pětkrát za sebou, Středočeši na severu Čech naposledy vyhráli v září 2008.

- Kladno nastoupí už bez obránce Pavla Skrbka, který při své výpomoci patřil ke klíčovým postavám Rytířů, ale o víkendu si našel zahraniční angažmá ve finském Jyväskylä.

- Za Kladno by teoreticky mohl nastoupit obránce Jaroslav Nedvěd, starší bratr domácí hvězdy Petra Nedvěda. Berounský bek už Rytířům vypomohl před týdnem proti Slavii.

Omlouváme se čtenářům, že jsme do původní verze článků omylem zařadili fotku bratrské dvojice zpěváků Františka a Jana Nedvědových místofotky hokejových bratrů Nedvědových Jaroslava a Petra.

(rm, čtk)