Od té doby Kladno pod Ještědem šestkrát podlehlo. Dvakrát těsně 1:2, ale fanoušci si dobře pamatují kromě letošního debaklu 0:6 hlavně ten z roku 2009. V televizním zápase tady ve druhé části dostali neskutečných osm branek a podlehli 1:8.

„Jestli tam nechceme dopadnout jako minule, musíme se hodně zlepšit. Zvýšit tvrdost, nasazení, hrát na užším kluzišti jednodušeji,“ burcuje asistent kouče Rytířů Petr Tatíček.

Trenéři podle něj velké změny v sestavě nechystají. V obraně by měl naskočit nově Kameš, v bráně zůstane Cikánek, jenž dochytal duel s Plzní.
A pozor, právě Cikánek v Liberci zachytat docela umí, třeba v předminulé sezoně tady pod koučem Otakarem Vejvodou st. držel jako nováček extraligy naděje Středočechů až do konce (prohra 1:2) a v minulém ročníku se postaral o shodný výsledek.

Navíc v letošním domácím utkání, které Kladno vyhrálo brankou Kally 1:0, stál mezi tyčemi rovněž.

Kladenští tuší, že je čeká nejnáročnější část sezony. Do 5. února, kdy začne reprezentační pauza, je čeká během 23 dnů jedenáct utkání.

Vesměs velmi důležitých včetně dvou úterních s Brnem (doma 17.1. a venku 24.1.).

Bude to zápřah a hráči by si měli uvědomit, že tady se bude lámat sezona. Vzít si víc k srdci, co po nich chceme,“ říká bez obalu Tatíček.
I on ví, že hodně zápasů během pár dnů zatím Rytířům vyhovovalo. „To je pravda, ale nechceme to zakřiknout.“

A na co siv Liberci dát největší pozor? Kromě Nedvěda, který se už z nešťastného zranění právě z Kladnazotavil a rozdává jednu branku za druhou, i na oslabení. V posledních dvou duelech v něm Rytíři inkasovali sedmkrát! „Moc dobře o tom víme. Přitom ještě nedávno jsme ve čtyřech hráli výborně. V Liberci určitě v tomhle ohledu něco změníme, oslabení zkusí jiní hráči,“ dodal Petr Tatíček.

Zápas v Tipsport areně začne v 18.30 hodin a sledovat ho bude i několik kladenských fanoušků. Jejich největší část se chystá na autobusový zájezd, vyjíždí se v 15 hodin od zimního stadionu.