Mnohé prozrazuje jeho bilance: 9 gólů, 81 střel na branku, 66:93 na trestné minuty, včetně trestů do konce utkání, několik zraněných a tři góly domácích z přesilovek, díky kterým vyhráli 5:4.

„Jsme strašně rádi, že jsme ty tři body udělali, byl to ale hukot," usmíval se po utkání trenér vítězů Jindřich Lidický.

Kladenští tím zvýšili svoji naději na účast play off (5. místo, 69 bodů), zatímco Severočechům se naopak snížila (10., 57). Na začátku třetí třetiny na tom ale byli lépe, poněvadž šli z trestného střílení do vedení 4:3. Rytíři však okamžitě kontrovali dvěma góly. Mezitím se ale oba týmy porvaly.

„Pro diváky to bylo nádherné, já ale měl v jednu chvíli na střídačce jen sedm hráčů," povzdechl si Lidický, s tím, že v utkání přišel o tři zraněné (Kalaj, Keszi, Kučera) a další byli v tu dobu na trestné. K tomu pro nemoc nemohl hrát Kubík a Zelingr si plní repre povinnosti.

Do důležitého zápasu tak museli nastoupit dva dorostenci, kteří měli v nohách dvě utkání na Moravě. A dokonce pět jich bude hrát v pondělní dohrávce na ledě rozjeté Boleslavi (13., 52).

S Litvínovem to byla řežba hodná zámořské NHL. Zmíněná největší bitka se strhla potom, co hráč hostů těsně po gólu na 3:4 beztrestně tvrdě atakoval gólmana Stahla, který byl mimo brankoviště.

Patyk přitom dostal trest ve hře, což znamená stopku na příští zápas. Důvodem mělo být napadení subtilní čárové rozhodčí, již šla neohroženě mezi rváče.

„Máme video, které dokazuje, že k ničemu takovému nedošlo. Upadla sama," řekl kouč Kladna a přivítal, že přichází reprezentační pauza.
Lidický míní, že jeho tým šel za výhrou víc, paradoxně ho k tomu vyburcoval sudí, jemuž se prý utkání vymklo z rukou.