Kladno – Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Hosté oslabení o Lukeše či Rindoše ztratili už na konci čtvrté minuty brankáře Fraňka, který po kontaktu s Bělohlavem musel odstoupit (zablokovaná krční páteř). Jenže v Litvínově mají naprosto rovnocennou náhradu – Jaroslava Hübla a ten dlouhou držel naděje svého celku na lepší výsledek.
Překonal ho pouze František Mrázek. Nová posila Kladna z Ústí nad Labem ještě v první třetině skórovala zblízka po akci Nováka s Kuchlerem a ve druhé třetině se dostala po vysunutí Hořavy do sólového úniku. Mrázek obě střely namířil mezi Hüblovy betony.

„Přitom tu druhou střelu jsem mířil na lapačku. Ale v Kladně se mi střelecky prostě daří, přitom nejsem žádný velký kanonýr. Asi je to pro mě hokejově město zaslíbené,“ usmíval se šťastný střelec, jenž měl v Ústí problémy kvůli snížení platu (klub ho může po sestupu snížit až o 20 procent), a tak se po zranění rozehrával jen ve druholigovém Jindřichově Hradci. „A Kladnu jsem vděčný, že si mohu zahrát extraligu. Je to přece jen úplně něco jiného.“

Kladno v utkání vládlo. Jakoby neúčast Patery nalila hráčům do žil více bojovnosti než v jiných duelech. Dokázali, že i bez lídra týmu to jde a zaslouženě zápas dotáhli do vítězného konce. Diviš dobře centroval první formaci, Kuchler s Novákem výborně doplňovali Mrázka ve druhé, Frolík létal ve třetí a čtvrtá dřela do úmoru. „Možná jsme se semkli víc, protože to je náš lídr a ten vždycky hodně schází. Snad se brzy uzdraví,“ doufá Mrázek.

V poslední části domácí ještě vedení zvýraznili, když Frolíkovy dvě trefy během jediného střídání sudí Svoboda nemohl uznat nejprve kvůli postavení Diviše v brakovišti a podruhé kvůli tomu, že kotouč nepřešel brankovou čáru. Tým se dočkal až čtyři minuty před koncem po parádní akci Frolíka a efektním bekhendovém zakončení Horny, po němž však kopl soupeře Kalla a dostal trest ve hře. To byla jediná kaňka na kladenském čtvrtečním výkonu. „Kalla nám bude chybět minimálně jedno utkání, ale nic jsem neviděl, nemohu víc říct. Snad jen to, že jsme hráli dobře a byla jen škoda, že jsme ve druhé třetině neodskočili na rozdíl více gólů,“ zhodnotil asistent kladenského trenéra Petr Kasík.

Jeho protějšek Jaroslav Hübl starší byl zklamaný. A nejen z výkonu svých svěřenců. „Dnes jsme tady nepodali dobrý výkon a nemohli uspět. Jsme ve fázi, kdy se týmu prostě nedaří a je potřeba, abychom začali od základních věcí a jednoduchosti ve hře,“ konstatoval muž, jemuž další vrásky vehnala do tváře žmíněné zranění Fraňka a navíc i obránce Jiřího Šlégra, který do poslední části už nenastoupil.

Kladno: Kopřiva - Novotný, Hájek, Pavlas, Trončinský, Kameš, Hořava, Gudas - Diviš, Bělohlav, M. Procházka - Novák, Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Eberle. Trenér Zdeněk Müller.
Litvínov: Franěk (4. J. Hübl) - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švárny, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil - J. Černý, Reichel, Bahenský - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Jánský, Branda, Jenáček - Šinkovič, Heinisch, Zíma. Trenér Jaroslav Hübel st.
Branky a nahrávky: 19. Mrázek (Novák, Kuchler), 25. Mrázek (Hořava), 56. Horna (Frolík). Rozhodčí: Svoboda – Charvát, Bádal. Vyloučení: 3:3 + Kalla 5 minut a do konce utkání. Diváci: 1733.