Emoce plály litvínovským stadionem hlavně od 52. minuty, kdy František Kaberle proměnil přesilovku pět na tři, navíc po atakuPatery na brankáře Fraňka. Chvíli na to zvýšil na 2:4 po buly Valský a Kladno tentokrát koncovku zvládlo, i když se soupeři spíše řezali než hráli hokej. Vše vyvrcholilo dvě vteřiny před koncem po ataku zdivočelého domácího Vopata, po němž došlo k hromadné rvačce všech hráčů na ledě.

Ale od začátku. Lépe zahájilo Kladno, hlavně Stielerova formace domácím zatápěla, ale udeřili Chemici. Domácí snajpr Lukeš se prosadil přesně 35vteřin před koncem prvního dějství. Našel mezírku u bližší tyče Kopřivovy branky, ten kvůli zakrytému výhledu na projektil ani nezareagoval.

Začátek druhé třetiny byl však zcela v režii Patery a spol. Ve 22. minutě se hosté poprvé prosadili díky Tomanovi, který krytý domácím bekem propálil brankáře Fraňka. Pak uplynula přesně minuta a čtrnáct sekund a hosté šli díky čtvrté pětce do vedení po kombinaci postavené na ose Mikulík, Melka (jeho první bod v extralize) a skóroval Čurilla.

Litvínov ovšem ještě ve druhém dějství vyrovnal váhy. V oslabení ujel Kladnu Kubinčák a s přehledem zavěsil pod horní tyčku – 2:2.

Největší drama přinesla v Litvínově třetí perioda. Domácí, i když tlačili, tak už se prosadit nedokázali, byť několikrát doslova stáli před prázdnou brankou v přesilových hrách. A tak udeřili hosté – v 52. minutě napřáhl Kalla od modré a propálil Fraňka, přes kterého ještě přepadl Patera. Tento okamžik domácí hlásili jako faul, branka platila.

V 54. minutě pak gólově blýsklo naposledy, když Valský bezprostředně po vhazování propálil Fraňka ke vzdálenější tyči. A dal stou branku Kladna v letošní extralize.

V té době už to vřelo i v hledišti. Jeden z kladenských fanoušků si protrpěl zbytek zápasu hlavou ke zdi a s pouty na rukách. Několikrát totiž hrozilo, že se malé skupinky fandů střetnou, zabránila tomu městská policie.

Rvačka nebyla v hledišti, a tak se začalo máchat pěstmi na ledě. Dvě sekundy před koncem se strhla na stadionu hromadná bitka, kterou gólman Kopřiva hájící spoluhráče před začnuvším si Vopatem, dostal trest ve hře a zbytek dochytal Cikánek. „Určitě v tom byly trošku emoce, Vopat už chvíli předtím napadl našeho hráče, pak Kabelku taky. Šel jsem ho bránit, ale pár ran jsem schytal,“ usmál se jinak spokojený Kopřiva.

Ohlasy trenérů

Petr Kasík (Kladno): Chtěl bych v první řadě poděkovat našim hráčům. Začali jsme dobře, bohužel jsme dostali branku, ale naše kluky to nepoložilo a dál bojovali, šli za vítězstvím a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Jiří Kučera (Litvínov): Věděli jsme o co nám jde. Když chceme hrát play – off, tak si nemůže na hřišti každý dělat co chce. Bavíme se o tom v kabině a realita je pak jiná. Bohužel.

Prohlédněte si fotogalerii.

Litvínov – Kladno 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)Branky a nahrávky: 20. Lukeš (Jánský, Gureň), 30. Kubinčák – 22. Toman (Dlouhý), 23. Čurilla (Melka, Mikulík), 52. Kaberle (Kalla, Patera), 54. Valský. Rozhodčí: Zubzanda, Šindler – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 8:7 navíc Kopřiva (Kladno) trest ve hře za hrubost, Vopat 2 + trest ve hře za hrubost + do konce za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 456.

Litvínov: Franěk – Pilař, Kroupa, Stříteský, Švarný, Punčochář, Gureň, Kubát – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Majdan, Gerhát, Heinisch.

Kladno: Kopřiva – Kameš, F. Kaberle, Toman, Dlouhý, Trončinský, Šmach, Růžička – Bělohlav, Patera, Frolík – Bílek, Kalla, Valský – Eberle, Stieler, Kuchler – Čurilla, Melka, Mikulík.