Totální výpadek, rytířská sláva je teď kdesi

Litvínov /FOTOGALERIE/ – Hokejoví Rytíři si o to koledovali už nedávno v Mladé Boleslavi. Také tam jasně vedli, aby se v poslední třetině ještě báli o výsledek. V Litvínově už to tak dobře nedopadlo. Vedení 4:1 po dvou třetinách neudrželi, když v poslední desetiminutovce inkasovali tři branky. Verva šla za obratem dokonce s takovou vervou, že získala i bod navíc, v prodloužení se trefil Kubinčák. A vyhrála popáté v řadě doma.

18.11.2011

David Růžička v duelu v LitvínověFoto: Jan Vraný

Už v neděli se Rytíři představí na domácím ledě, od 17.30 hodin hostí silné Pardubice (byť doma nečekaně nestačily na Slavii).

Podruhé za sebou se trefil na gól předtím dlouho čekající útočník Valský. Nejproduktivnější hráč sestavy Kalla si připsal dva body (1+1). Nestačilo to.

Rytíři si přivezli na sever Čech posilu do obrany. Po pětizápasové přestávce zaviněné disciplinárním trestem za faul na pardubického Somíka naskočil L. Procházka, a protože je v pořádku už také Kameš, bojovaly na ledě čtyři kompletní pětky Kladna.

A ty od počátku měly navrch, protože Hovorka obral v obranném pásmu Ručinského a vysunul do sóla Kallu, jenž mladíka Nechvátala blafákem nešetřil. Litvínov sice v závěru třetinyhned po buly vyrovnal Lukešem, ale druhé dějství bylov moci hostů.

Ty poslal po parádní křídelní akci a šikovném zakončení zmíněný Valský a v závěru třetiny Rytíři udeřili v krátké době po sobě při přesilovkách, které je po pauze trápí méně než před ní. Převahu pět na tři zužitkoval bombou Toman, v pokračující výhodě ujeli Patera s Bickem a druhý jmenovaný vyhnal Nechvátala z brány.

Jeho náhradník Franěk vzápětí lapil dvě sóla Hovorkovi, který se v poslední době v koncovce trápí, a to se nakonec ukázalo hodně důležité.

Poslední část utkání byla totiž pro hosty šokující. Rozhodčí totiž nejprve neuznali jejich pátý gól Knotka pro údajné postavení hráče v brankovišti a v poslední desetiminutovce rozjeli domácí takový kolotoč, že se z něj kladenské hlavy totálně zatočily. Exkladenský Frolík v tom hrál důležitou roli, když nejprve snížili v 50. minutě a poté přichystal snížení Husovi a podílel se i na ráně Černoška, který dvě a půl minuty před koncem srovnal.

Definitivní knockout připravila Verva Rytířům čtyřicet vteřin před koncem prodloužení, kdy se trefil snadnou dorážkou Kubinčák a stadion Ivana Hlinky propukl v extázi. Samozřejmě až na hlouček kladenských fandů.

Ohlasy trenérů:

Jiří Kučera (Litvínov):
„První třetina bylo vyrovnaná, nám pomohl gól v jejím závěru. I když jsme druhou třetinu prohráli, tak si myslím, že jsme nehráli herně špatně a šance jsme tam také měli. Jejich brankář chytal výborně. Ve třetí třetině to byl dokonalý obrat, dali jsme na 2:4, sice se štěstím, ale byl tam pak velký hlad po vítězství a povedlo se to.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Těžko se takový zápas hodnotí, když vedete po dvou třetinách 4:1. Musím říct, že Litvínov měl od začátku více šancí, více ze hry. My jsme se ve druhé třetině dostali do vedení a je trestuhodné, že jsme utkání takhle ztratili. Navíc asi za osm minut, když v naší přesilovce uděláme zbytečný faul, kdy měl ‚Růža‘ zkrat při rozehrávce a celý se nám to zvrtlo a dostali jsme při hře čtyři na čtyři gól na 2:4. Litvínov začal honit výsledek a my jsme začali zmatkovat. Ve finále jsme byli ještě rádi, že jsme nedostali pátý gól v základní hrací době.“

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 5:4 pp (1:1, 0:3, 3:0). Branky a nahrávky: 19. Lukeš (V. Hübl), 50. Frolík (Pojkar, Hujsa), 54. Hujsa (Jenáček, M. Frolík), 58. Černošek (Hujsa, M. Frolík), 65. Kubinčák (Lukeš, Hübl)– 7. Kalla (Hovorka), 22. Valský (L. Procházka, Piskáček), 36. Toman (Kalla, Majeský), 37. Bicek (Patera, Majeský). Rozhodčí: Turčan, Šindler – Bejček, Charvát.Vyloučení: 5:9, navíc Ručinský (Litvínov) 10 min. a do konce tkání. Využití: 1:2. Diváci: 4532.

Litvínov:
Nechvátal (37. Franěk) – Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Stříteský, Skuhrovec, Havelka – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Trávníček, Hanzl, Ručinský – M. Frolík, Hujsa, Jenáček – Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Kladno: Cikánek – J. Drtina, Majeský, Toman, Lepine, Piskáček, L. Procházka, David Růžička, Kameš – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, Kafka – M. Látal, Knotek, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

18.11.2011

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Všetaty /FOTOGALERIE/ – Když do malé obce na Rakovnicku začátkem října dorazila desítka lídrů středočeských kandidátek politických stran, místní si mysleli, že jde o nějaký žert. Jenže Deník bus, který politiky vezl z Prahy, skutečně svou cestu končil ve Všetatech. Ovlivnilo setkání s vrcholnými politiky naší země rozhodnutí tamních obyvatel při volbách?

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Kladensko - Volejbalisté Kladna mají cenný skalp. Porazili Karlovarsko 3:1a v extraligové tabulce jsou na třetím místě.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Nabídka fotbalových zápasů v okrese Kladno.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.