Kladno letošní prohry v Litvínově musí mrzet. V podzimním střetu ztratilo náskok 4:1, zatímco ve středu sice samo otočilo ze 4:2 na 4:5, ale nakonec má zase jen bodík. Ve hře o případný postup do šestky si tak spíš uškodilo (bodovaly Vítkovice i Zlín), naopak v boji o předkolo, které Vojtův tým také ještě nemá jisté, si malinko pomohlo. Předhonilo dokonce Třinec a je osmé.

Dárek ke čtyřicítce majiteli klubu Jaromíru Jágrovi mohl být třpytivější.

Kdo neviděl první třetinu, neuvěří, že skončila pouze 2:1 pro Litvínov. Oba celky si totiž vytvořily snad pět tutových šancí. Zkraje to byli domácí, kdo kraloval. Hüblův gól v přesilovce byl trochu šťastný po nepovedené ráně Lukeše, právě Lukeš ale pak pálil do tyče, Frolík se projel mezi bývalými spoluhráči, jakoby tam ani nebyli, nicméně Chábera chytil. Vyčapal i Jenáčka, ovšem na další sólo Majdana nestačil – 2:0.

Mezitím ale začalo hodně hrozit Kladno, které dlouho ničil trochu rozevlátě chytající Franěk. Zneškodnil dvakrát Kallu, Hovorku i Valského s Kamešem, ale při jednom zákroku se zranil a v závěru třetiny inkasoval po třech dorážkách Eberleho.

Do druhého dějství ještě Franěk nastoupil, avšak inkasoval po šťastné trefě Eberleho číslo dvě, která se po Látalově přihrávce odrazila od brusle útočníka a možná i beka Kousalíka.

Kladno tak poprvé v zápase srovnalo dvougólové manko, stejnou šichtu si ale muselo zopakovat. Ve 38. minutě totiž během 29 vteřin dvakrát propadlo a do té doby neškodný Litvínov po teči Jenáčka a dorážce Hübla zase utekl.

Jenže vstup do třetího dějství měli Rytíři fantastický. Nejprve dobře hrající druhá formace vykombinovala domácí obranu a Dragoun po akci Kally s Hovorkou mířil už do prázdné branky, v níž už stál od 35. minuty střídající Volke. Za další minutu se trenérům vyplatil tah se zařazením Hluchého do první formace. Najel si na přihrávku Patery zpoza klece a vyrovnal.

Když v 50. minutě výtečná dvojice Eberle – Látal zúročila trochu klopotně nájezd dva na jednoho, bylo už Chemikům hodně úzko, ale trochu bojácné Kladno v závěru přitlačili. A přestože se jejich nejlepší útočník Hübl nechal vyloučit za střílení po odpískání, závěrečný tlak přetavili v čistě vyhranou buly Jenáčka, ránu Kubáta a dorážku Černého na 5:5.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, to až nájezdy. Kanaďan Lepine hned prvním pokusem poslal Rytíře do vedení, ale Kalla pak nastřelil jen tyčku a ve třetí sérii vyrovnal Jenáček.

Střelci se pak neúspěšně střídali na obou stranách, tři z nich trefili tyčku, až se opět trefil Jenáček a Hovorkova odpověď gólová nebyla.

Hlasy trenérů po utkání:

Vladimír Jeřábek (Litvínov):
"Věděl jsem že Kladno je bruslařský tým, také se to ukázalo. Začali jsme utkání dobře, bruslili jsme stejně. Zápas byl jako na houpačce. Ve druhé třetině jsme dělali hodně chyb, které hosté ihned potrestali. Dostali jsme tři hodně laciné góly, které ale v hokeji jsou. Přímočará hra Kladna a střely z úhlů, to vše přineslo soupeři branky. Vypadalo to, že můžeme mít tři body, pak zase žádný, takže jsem za dva body velice rád."

Zdeněk Vojta (Kladno): "Vstoupili jsme do utkání hodně vlažně, nebruslili jsme a domácí šli do tlaku, ze kterého dali dvě branky. Poté jsme se štěstím snížili, pak i vyrovnali, hosté opět poté odskočili na rozdíl dvou branek. Otočili jsme to, ale v závěru jsme tři body neudrželi. Mrzí nás to, protože každý bod má pro nás cenu zlata. Jsme rádi za bod, ale na druhou stranu tři body byly velmi blízko."

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 – 0:0).

Branky a nahrávky: 4. V. Hübl (F. Lukeš, Jareš), 14. Majdan (Frolík), 38. Jenáček (Jareš, Gula), 38. V. Hübl (Jareš), 60. Černý (Jareš, F. Lukeš),rozhodující sam. nájezd Jenáček – 20. Eberle (M. Látal, L. Procházka), 33. Eberle (M. Látal, Lukáč), 42. Dragoun (Hovorka, Kalla), 43. Hluchý (Patera, Bicek), 50. M. Látal (Eberle). Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc V. Hübl (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3122.

Litvínov: Franěk (35. Volke) – Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Kousalík, Brejčák, Černošek, Skuhrovec – Černý, V. Hübl, F. Lukeš – Gerhát, Jenáček, Ručinský – Majdan, Frolík, Trávníček – Šrámek, Smolka, Jurčík. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

Kladno: Chábera – Kameš, J. Drtina, Lepine, Pavlů, L. Procházka, David Růžička, od 21. navíc Piskáček – Bicek, Patera, Bílek (33. Knotek) – Hovorka, Dragoun, Kalla – Eberle, Lukáč, M. Látal – Valský, Hluchý, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.