Severočeši zůstali doma nejlepším týmem, zatímco Kladenští ani na pátý pokus venku nebodovali.

V úterý si na nulu na kontě bodů zadělali už v prvních 69 vteřinách, kdy si neodpustili tradiční hrubé chyby v defenzivě a gólman Cikánek, aniž by se blíže seznámil s pukem, kapituloval po střelách Jánského a Kubáta.

Uspokojení Severočeši pak mohli děkovat svému brankáři Fraňkovi, že se hosté nevrátili do zápasu. Několikrát se totiž před ním ocitli sami (Kalla, Bělohlav, Valský).

Domácí skórovali i na začátku druhé části, těsně pro skončení přesilovky se prosadil navrátilec do litvínovského dresu Ručínský, a to už bylo na brankáře Cigánka moc.

"Šel jsem z branky sám. Po rychlých dvou gólech jsme se později cítil dobře, ale po třetím jsem věděl, že bych klukům nepomohl," uvedl Lukáš Cikánek, k němuž na střídačce promlouval trenér Otakar Vejvoda. "Žádná výčitka tam nebyla. Jen jsme probírali, jak padaly góly. Dvakrát byli přede mnou sami."

Svoje místo přepustil Falterovi, jenž se po osmi minutách také ocitl v neřešitelné situaci, V početní výhodě střílel do odkryté branky Kubinčák – 4:0. Kladenská dvojka se nenudila, protože druhé dějství se odehrávalo většinou před jeho brankou. Hosté byli před Fraňkovou svatyní vzácnými a skromnými hosty.

Kladno vyšlo v probíhající sezoně třikrát střelecky naprázdno. Že se tak nestalo počtvrté zařídil v 50. minutě svoji první brankou v sezoně obránce Drtina, jehož přesilovková rána od modrá skončila v horním růžku.

Víc se dočtete ve středečním vydání Kladenského deníku.