„Vyřadit Kladno? Možné to je, v hokeji se přece může stát všechno," říká s úsměvem na rtech kormidelník ústeckého týmu Miroslav Mach, mimochodem kladenský odchovanec a kdysi vynikající kanonýr.

Jeho tým předvedl na ledě vítěze základní části dva rozdílné výkony, v prvním klání zaslouženě padl, poté se ale zvedl a favorita zaskočil výhrou 2:1 v prodloužení. „Hráli jsme parádně, kluci to perfektně odbránili. Už před sérií jsme tajně doufali, že bychom u nich mohli jeden zápas vyhrát. A povedlo se," září kouč Slovanu spokojeností.

Série se ale hraje na čtyři výhry a počáteční radost může rychle vystřídat zklamání. „Síla Kladna je velká, oni jsou favorit. Možná se ještě něčím překvapíme, ale budou to jen drobnosti. Bude záležet na výkonech jednotlivců," míní.

Co se týče individualit, ústecký Tůma zatím hodně vyniká. Vždyť vstřelil všechny tři góly Slovanu! „Kdyby se v sezoně nezranil, možná by byl nejlepším střelcem soutěže," říká Mach a před domácími zápasy žádá fandy o pomoc.

„Těšíme se na to, Kladno má jméno a diváky táhne. Tajně doufám, že na oba zápasy přijdou čtyři a půl tisíce diváků. Snad je potěšíme dobrým výkonem," věří trenér Ústí.