Reputaci si mohou vylepšit v souboji s jihokorejským špičkovým týmem High 1, který pobývá v Česku na soustředění. Utkání začínána druhé ploše zimního stadionu v Kladně v 18 hodin.

Korejci prohráli v pátek vysoko i s účastníkem II. ligy Sokolovem 4:7, i když je pravda, že čtyři góly mu dal exkladenský a pořád ještě skvělý hokejista Václav Skuhravý.

„Abych pravdu řekl, já o Korejcích mnoho nevím. Tento týden jsme chtěli jen trénovat, ale pak se naskytlo tohle. A koneckonců, potřebujeme si trochu vylepšit sebevědomí," pousmál se asistent trenéra Rytířů Jiří Kopecký.

Spolu s hlavním koučem Jiřím Čelanským měli v plánu na začátku tohoto týdne zúžit kádr, nic takového se ale zatím nestalo. „On se kádr zúžil vlastně sám. junioři odjeli na Moravu, kde zahájili boje v extralize a rozloučil se s námi Patrik Machač, který míří do finské druhé ligy. Ani nevím kam, volal nám to agent. Takže v úterý nás bylo na tréninku i s Jardou Jágrem a Tomášem Plekancem dvacet," jmenuje Kopecký.

Je přesvědčen, že si kádr nakonec sedne a bude mít sílu. „Sice jsme čtyřikrát prohráli, ale pořád jsme točili sestavou. Teď to pomalu dostává obrysy a bude to dobré," dodal.

Zmínění junioři po pondělním debaklu ve Vítkovicích 1:7 včera v Třinci hráli mnohem lépe.V základní hrací době to skončilo 3:3, v nájezdech pak rozhodl japonský Rytíř Miura. Ten ukázal svou šikovnost hned při dvou provedeních nájezdů.