Majeský měl domluvu s klubem, že pokud o něj bude zájem v zahraničí, odejde. Stejně jako před rokem, kdy zamířil do Švédska, se to stalo. Bohužel ve chvíli, kdy nejvyšší bek kladenských řad začal podávat výkony, jaké od něj vedení i fanoušci očekávali od začátku sezony. "Bohužel, zpráva je to špatná, ale dohoda taková byla," vysvětlil mluvčí Rytířů Vít Heral.

Petr Mocek už v pondělí trénoval v mateřských Pardubicích, odkud v Kladně hostoval (byť přišel v létě z Karlových Varů). V tomto případě ztráta tolik bolestná nebude, Mocek hrál ve čtvrté obraně a hodně málo. "Skončilo mu hostování a na jeho prodloužení se kluby nedohodly," řekl Heral a dodal, že po dalších obráncích a hráčích se vedení klubu porozhlédne.

Přestupní termín však končí brzy, už na konci ledna.

Perlička: V Jokeritu Helsinky letos nastupuje zřejmě nejméně oblíbený finský hokejista v Česku - Jarkko Ruutu. Tenhle útočník se v minulosti podepsal i na Kladeňácích, když v roce 1998 zranil a vyřadil ze sestavy národního týmu na MS ve Švýcarsku Martina Procházku, na olympiádě v Salt Lake City zase hodně ostře atakoval Jaromíra Jágra.