Slovenský obr to před úterním dopoledním tréninkem nevyloučil. „Myslím, že se dohodneme. Zatím se tady připravuji a byl bych rád, kdybych zde sezonu také začal,“ uvedl hráč, který první měsíc předešlého hokejového ročníku strávil ve finském IFK Helsinky.

Loni si pod českým koučem Lenerem zahrál ve švédském Linköpingu Ligu mistrů a letos přestoupil do jiného švédského klubu Skelleftea. Chvíli to vypadalo, že start sezony ho zastihne v barvách pražské Sparty, kde v minulosti hrával. „Chtěla mě ale na celý rok, já však mínil zůstat venku. Rozhodoval jsem se mezi Švédskem a Ruskem,“ prozradil.

Odchovanec Banské Bystrice žije s rodinou v Praze a protože se mu před měsícem narodila holčičí dvojčata, chtěl zůstat blízko našemu hlavnímu městu. Proto Kladno.

Dvaatřicetiletý bek mimo jiné odkroutil tři sezony v NHL, kde nastoupil k více než dvěma stovkám zápasů. „Bodů jsem ale moc nezískal, protože jsem spíš do defenzivy,“ přiznal s tím, že v kladenské kabině se necítí být v cizím prostředí.

Potkal se zde s hráči z NHL, kteří se s Kladnem od pondělí připravují. „Už dřív jsem před sezonou trénoval s kluky z okolí Prahy, třeba bratry Kaberlovými,“ uvedl slovenský reprezentant, jenž se znal i s Paterou.