O vašem návratu do Kladna, kde jste úspěšně působil už před dvěma lety, se hovořilo už v létě. Bylo angažmá ve hře?

Bylo. S Pavlem Paterou jsem v kontaktu prakticky pořád, jednou jsem mluvil také s Jardou Jágrem. Ale tehdy jsem to tolik neřešil. Potřeboval jsem si dost věcí vyřídit a hokej byl trochu mimo.

Vaše angažmá je zatím prezentováno jako na zkoušku. Čeho by se měla týkat?

Sám vlastně nevím, na čem jsem. Byl jsem dlouho zraněný, takže teď budu chvíli trénovat s klukama a příští týden uvidíme, jestli zvládnu zápas. Přece jen jsem dlouho nebyl na ledě, takže uvidím, jak se budu cítit. Hlavně musím dost pobruslit (úsměv).

Proč jste měl tak dlouhou pauzu?

Po mistrovství světa na Slovensku jsem potřeboval vypnout. Byl jsem ještě trochu zraněný z play-off ve švédské lize a nevěděl, zda budu ještě vůbec hrát.

Jakže, vy jste v pětatřiceti uvažoval o konci kariér? To by přece byla škoda…

No, tak úplně asi ne. Ještě mám v uvozovkách snad pár let.

A jak se zatím po prvních dvou trénincích cítíte?

Jako po dlouhé pauze (smích). Ale ne, trochu bruslit jsem chodil, nicméně je to začátek. Trénovat na suchu a pak jít na led, to jsou dvě rozdílné věci.

Měl jste i další nabídky?

To ano, ale jsem bez agenta a nějak jsem na ně nereagoval. Chtěl jsem mít chvíli klid a být také s rodinou. Něco bylo z Finska, ale sezonu bych asi začínal stejně tady na Kladýnku. Ten rok, co jsem tady byl před odchodem do Švédska, jsem tady byl strašně spokojený. Užil jsem si to, bylo tu spousta zábavy. I jsme vyhrávali.

Nastoupíte tedy příští týden?

Mělo by to tak být. Jak už jsem řekl, důležitý bude můj pocit a také uvidíme, jak se tady dohodnu s vedením - zda do toho vůbec zapadnu. Potřebuji nabrat trochu sebedůvěru a snad potom mužstvu nějak pomohu.

Pro Kladno asi hovoří i fakt, že bydlíte velmi blízko, na kraji Prahy.

A ještě u Vypichu, takže po dálnici jsem tady ani ne za dvacet minut. V Praze jsem se oženil už před šesti lety.