„Zatím jsme se dohodli takhle. Ivan je určitě posilou, ale je možné, že dostane nějakou hodně zajímavou nabídku ze zahraničí a sáhne po ní. Potom by v lednu odešel,“ řekl Vejvoda na adresu vytáhlého slovenského reprezentanta, který bydlí v Praze a hokej hraje po několikaměsíční pauze.

Druhý obránce, jenž je v Kladně na zkoušce, zkušený budějovický Miroslav Dvořák (v neděli odehrál proti Třinci první celý zápas), zatím podepsán není. „V jeho případě se ještě rozhodujeme,“ tvrdí Vejvoda.

V týmu zřejmě vzroste během reprezentační pauzy opět konkurence. Postupně se uzdravují marodi jako obránce Kameš a útočníci Látal, Dragoun a Hluchý. Všichni s velkou nadějí na základní sestavu.

Vejvoda ještě ndopoledne nechtěl být konkrétní co se týče nového trenéra mládeže, jenž by měl dotáhnout Rytíře k zisku hokejové akademie ČSLH. Odpoledne ale už klubový web ohlásil, že mládež dostanou na starosti koučové áčka, tedy Zdeněk Vojta, Petra Tatíček a Jiří Kopecký. Všichni tři mají s touhle prací bohaté zkušenosti.

„Mám s mládeží bohaté zkušenosti, takže bych měl zvládnout jak A-tým, tak i práci na koncepci pro mladé kladenské hokejisty. Pomáhal jsem například Chomutovu vytvořit či získat hokejovou akademii. Tedy dělal jsem to samé, o co se snažíme v současné době v Kladně,“ prohlásil Zdeněk Vojta pro kluvbo vý web Rytířů.

Doidal, že jde o provizorní řešení do konce této sezony. „Pan Bartoš nám to tak oznámil. Těžko totiž seženete v rozjeté sezoně někoho tak schopného, jako byl Miloš Hořava. Domluvili jsme se proto, že problém nyní vyřešíme tímto způsobem,“ doplnil Vojta.